Oficjalnie: Cztery kluby bez licencji na I ligę

Oficjalnie: Cztery kluby bez licencji na I ligę
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: PZPN

Arka Gdynia, GKS Katowice, Kolejarz Stróże oraz Okocimski KS Brzesko - te zespoły nie otrzymały licencji na grę na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy.

Komisja ds. Licencji Klubowych nie przyznała czterem klubom pozwolenia na grę w I lidze z powodu naruszenia i niewypełnienia szeregu kryteriów zawartych w Podręczniku Licencyjnym.

Arce Gdynia odmówiono przyznania licencji w związku z nieuregulowaniem zobowiązań finansowych w stosunku do podmiotów objętych ochroną licencyjną, wynikających z przedmiotowego kryterium. Ponadto klub złożył sprawozdanie finansowe niespełniające minimalnych wymagań co do treści oraz wymagań w zakresie rachunkowości.

GKS-owi Katowice odmówiono przyznania licencji w związku z nieuregulowaniem zobowiązań finansowych w stosunku do podmiotów objętych ochroną licencyjną, wynikających z przedmiotowego kryterium. Ponadto klub nie przedstawił zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach do Urzędu Skarbowego.

Okocimskiemu Brzesko odmówiono przyznania licencji w związku z naruszeniem licznych kryteriów wynikających z punktu 7 Podręcznika Licencyjnego, który dotyczy infrastruktury.

Z kolei Kolejarzowi Stróże odmówiono przyznania licencji w związku z naruszeniem punktów 6, 7 oraz 8 Podręcznika Licencyjnego, które dotyczą kwestii sportowych, infrastrukturalnych oraz personelu i administracji.

Komisja ds. Licencji Klubowych poinformowała również, że pozwolenie na grę w I lidze bez żadnych sankcji i nadzorów otrzymały: Flota Świnoujście, Stomil Olsztyn, Chojniczanka Chojnice, GKS Bełchatów, Dolcan Ząbki, Górnik Łęczna, Energetyk ROW Rybnik, Miedź Legnica oraz Wisła Płock. Natomiast Puszcza Niepołomice, Sandecja Nowy Sącz, GKS Tychy oraz Olimpia Grudziądz będą podlegać nadzorowi infrastrukturalnemu, a Termalica Bruk-Bet Nieciecza finansowemu.

Wszystkie drużyny, które nie są zadowolone z powyższych decyzji mogą odwołać się w ciągu 5 dni do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy