OFICJALNIE: Dariusz Szpakowski skomentuje hit 29. kolejki Ekstraklasy

2024-04-17 08:22:54; Aktualizacja: 2 miesiące temu
OFICJALNIE: Dariusz Szpakowski skomentuje hit 29. kolejki Ekstraklasy Fot. Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: TVP Sport

Żywa legenda polskiego dziennikarstwa sportowego Dariusz Szpakowski już w najbliższy weekend skomentuje mecz Legia Warszawa – Śląsk Wrocław.

Najważniejsze wydarzenie 29. kolejki Ekstraklasy obejmuje zespoły nadal liczące się w walce o mistrzowski tytuł. Legia i Śląsk tracą do prowadzącej Jagiellonii Białystok kolejno dwa i sześć punktów. Podczas przygotowań będą też korespondencyjnie obserwować poczynania Pogoni Szczecin, Rakowa Częstochowa oraz Lecha Poznań.

Przedostatnie spotkanie nadchodzącej serii gier odbędzie się przy Łazienkowskiej, gdzie niedawno przywitany został Gonçalo Feio. Na stołeczny obiekt przyjedzie ekipa Jacka Magiery, który miał okazję pracować dla 15-krotnego mistrza kraju w latach 2016-2017.

We wtorkowy wieczór na portalu Sport.tvp.pl zostało oficjalnie ogłoszone, że mecz skomentuje Dariusz Szpakowski, który niedawno, bo raz pierwszy od finału mundialu w Katarze w 2022 roku, powrócił do relacjonowania wydarzeń na żywo ze stadionu. Okazał się szczęśliwy dla reprezentacji Polski w finale baraży o EURO 2024 w Cardiff z Walią.

Jak się okazuje, 72-latka ciągnie nie tylko do dzielenia się emocjami ze spotkań reprezentacji. Już niebawem jego głos widzowie TVP 2 oraz TVP Sport usłyszą także w ramach Ekstraklasy.

U boku Szpakowskiego zasiądzie Grzegorz Mielcarski.

Ważny pojedynek o upragniony komplet „oczek” dla każdej ze stron odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia o 17:30.