OFICJALNIE: Darwin Núñez w Almeríi. Pierwszy taki transfer od ponad 10 lat!

OFICJALNIE: Darwin Núñez w Almeríi. Pierwszy taki transfer od ponad 10 lat!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UD Almería

Darwin Núñez został nowym zawodnikiem Almeríi.

Młodzieżowy reprezentant Urugwaju dołączył do hiszpańskiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego z Club Atlético Peñarol i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2024 roku.

Kwota odstępnego za 20-letniego zawodnika nie została ujawniona, ale w mediach mówi się, że klub rywalizujący na zapleczu LaLigi wyłożył cztery miliony euro na sprowadzenie utalentowanego piłkarza i tym samym dokonał swojego najdroższego zakupu od dziesięciu lat.

Ostatnim graczem, który zasilił szeregi ekipy z Estadio de los Juegos Mediterráneos za wyższą sumę był Pablo Piatti, który w lipcu 2008 roku zamienił argentyński Estudiantes na Almeríę za siedem milionów euro i po dzień dzisiejszy jest to najdroższy zawodnik pozyskany przez „Indálicos”.

Darwin Núñez jest już jedenastym piłkarzem zakontraktowanym przez drużynę z Hiszpanii w ostatnich tygodniach. Transferowa ofensywa hiszpańskiego klubu jest spowodowana przejęciem go przez Turkiego Al-Sheikha,  który w ekspresowym tempie postanowił zainwestować swoje pieniądze w rozwój zespołu, którego głównym celem jest wywalczenie awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej na zakończenie rozpoczętego już sezonu.

Środkowy napastnik, mogący występować także na obu skrzydłach, był w ostatnich miesiącach stopniowo wprowadzany do pierwszej ekipy Peñarolu, dla której zdążył w sumie strzelić cztery bramki w 22 rozegranych meczach.

Utalentowany zawodnik dał się poznać już szerszemu gronu kibiców za sprawą swojego udziału w Mistrzostwach Świata U-20. Młody Urugwajczyk wystąpił w czterech spotkaniach na turnieju w Polsce i dwukrotnie wpisał się w nich na listę strzelców.

Warto także nadmienić, że jego sprowadzenie najprawdopodobniej wyklucza ewentualny transfer Carlitosa z Legii Warszawa do Almeríi.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy