OFICJALNIE: David Alaba odejdzie latem z Bayernu Monachium

OFICJALNIE: David Alaba odejdzie latem z Bayernu Monachium fot. Bayern Monachium
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Bayern Monachium

David Alaba na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej poinformował, że nie przedłuży wygasającej 30 czerwca tego roku umowy z Bayernem Monachium. Tym samym opuści latem mistrza Niemiec.

- Zdecydowałem się na opuszczenie Bayernu tego lata i spróbowanie czegoś nowego. Klub jest dla mnie bardzo ważny, więc nie była to łatwa decyzja. Jeszcze nie zdecydowałem, dokąd się udam. Wkrótce się okaże - stwierdził reprezentant Austrii.

- Nie śpieszyłem się z decyzją, bo nie była ona łatwa po trzynastu latach tu spędzonych. Ostatecznie postanowiłem zrobić coś nowego, poszukać wyzwania. Proces zajął nieco czasu. Nadal mam kilka lat gry w piłkę przed sobą - może cztery, może pięć-sześć-siedem. Chcę jak najwięcej wyciągnąć z tego czasu. Nie stanowi tajemnicy, że moi przedstawiciele pozostają w kontakcie z klubami. Czas pokaże. Moja decyzja nie była ugruntowana finansami - podkreślił. Tym samym zaprzeczył medialnym doniesieniom, że rozstanie spowodowane jest ogromny żądaniami co do pensji (dziennikarze informowali nawet o 20 milionach euro rocznie).

28-letni Alaba najprawdopodobniej przeniesie się do Realu Madryt, tak zgodnie twierdzą media. Jednak w razie nagłej zmiany zdania - zainteresowane nim pozostają czołowe angielskie kluby.

Ten niezwykle uniwersalny piłkarz do Monachium przeprowadził się w 2009 roku. Szybko awansował z drużyny rezerw do pierwszego zespołu, ogranie zyskując na 17-meczowym wypożyczeniu w Hoffenheim. W ostatnich latach pełnił ważną funkcję w Bayernie. Między innymi dziewięć razy sięgnął z zespołem po mistrzostwo Niemiec, a także dwukrotnie po trofeum Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy