OFICJALNIE: David Badía w nowym klubie

2024-06-20 00:35:31; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: David Badía w nowym klubie Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Ethnikos Achnas

David Badía, były trener Lechii Gdańsk, będzie w przyszłym sezonie odpowiadał za wyniki cypryjskiego Ethnikosu Achna.

Kibice w Gdańsku nie mają raczej miłych wspomnień związanych z pracą wykonaną przez 49-latka w stolicy województwa pomorskiego. Choć obejmując pogrążoną w kryzysie Lechię hiszpański szkoleniowiec pakował się w spore tarapaty, to rezultaty uzyskiwane przez zespół pod jego wodzą mogły wpłynąć na CV trenera jedynie w negatywny sposób.

W ekipie „Biało-Zielonych” Badía przejął stery 21 marca 2023 roku. Następnie poprowadził drużynę w dziewięciu spotkaniach, notując bilans zaledwie jednego zwycięstwa, dwóch remisów oraz siedmiu porażek.

Takie wyniki oznaczały dla Lechii koniec przygody z Ekstraklasą i spadek do pierwszej ligi. Po ostatnim meczu ówczesnej kampanii szkoleniowiec przyznał, że kończy współpracę z gdańskim klubem.

Od tamtej pory hiszpański trener pozostawał bezrobotny. Ten stan rzeczy uległ jednak zmianie na przestrzeni ostatnich dni, kiedy o zatrudnieniu Davida Badíi w funkcji opiekuna zespołu poinformowały władze Ethnikosu Achna.

To drużyna występująca na szczeblu cypryjskiej ekstraklasy. W minionym sezonie zajęła dziesiąte miejsce w ligowej tabeli, uzyskując 26 punktów w 26 meczach.

Dla byłego trenera Lechii Gdańsk nie będzie to żadna nowość, bowiem ekipę Ethnikosu Achna prowadził już w okresie od grudnia 2021 roku do marca 2022 roku. Jego bilans w 15 potyczkach to pięć zwycięstw, cztery remisy i sześć porażek.