OFICJALNIE: Dawid Ławniczak na dłużej w Lechu Poznań

OFICJALNIE: Dawid Ławniczak na dłużej w Lechu Poznań
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Lech Poznań

Dawid Ławniczak, zawodnik rywalizujący na poziomie Centralnej Ligi Juniorów, podpisał nową umowę z Lechem Poznań.

Wraz z upływem czerwca 18-latek stałby się wolnym agentem na rynku transferowym. Do tej sytuacji ani myślał dopuścić „Kolejorz”. Nowy dokument straci ważność dopiero w połowie 2026 roku.

Trenerzy z pionu sportowego szkółki Lecha głęboko wierzą, że młodzieżowiec za chwilę zacznie wybijać się ponad poziom w ekipie rezerw, a może nawet zadebiutuje w Ekstraklasie.

Te nadzieje podziela ambitny piłkarz, który już od ponad dekady kształci się na poważnego zawodowca w stolicy Wielkopolski.

– Ostatni sezon był niesamowity. Stworzyliśmy drużynę, która dogadywała się nie tylko na boisku, ale także poza nim. Mieliśmy jasno wyznaczony cel, którym był mistrz Polski i dzięki ciężkiej oraz konsekwentnej pracy udało się nam go zrealizować – wspomniał Ławniczak po złożeniu podpisu.

– Indywidualnie czuję, że się rozwinąłem i dojrzałem do tego, żeby iść dalej. Kontuzje wybijały mnie nieco z rytmu, ale zawsze po nich wracałem i udawało się pomagać drużynie, to sprawia, że jestem dumny.

– Za mną dwa sezony spędzone w Centralnej Lidze Juniorów, teraz moim celem jest wywalczenie sobie składu w rezerwach i jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to debiut w pierwszej drużynie. Mam za sobą treningi w obu tych zespołach, czułem, że trzeba szybciej myśleć i jeśli w parze za tym pójdą umiejętności, to jestem dobrej myśli – dodał.

Jesień dla defensywnego pomocnika wcale nie okazała się łaskawa ze względu na problemy z kontuzjami. Wiosną było już lepiej. Ławniczak przy okazji w końcówce sezonu dołożył dwa trafienia, które przyczyniły się do zdobycia tytułu mistrza Polski w kategorii U-19.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy