OFICJALNIE: De Rossi odchodzi z Romy

OFICJALNIE: De Rossi odchodzi z Romy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS Roma

AS Roma poinformowała, że po zakończeniu sezonu jej zespół opuści Daniele De Rossi. Włoch ma kontynuować karierę w innym klubie.

35-letni kapitan „Wilków” trafił do klubowej akademii w 2000 roku. Już rok później zadebiutował on w pierwszym zespole. Od tego czasu defensywny pomocnik zgromadził 615 występów (drugi wynik w historii klubu), które okrasił 63 golami i 54 asystami. W 2017 roku przejął od Francesco Tottiego opaskę kapitańską.

Przez 18 lat zdobył z rzymską drużyną dwa Puchary Włoch, a dodatkowo sięgnął z nią po tamtejszy Superpuchar. 

Bieżący sezon w wykonaniu Daniele De Rossiego naznaczyły urazy, przez które przegapił w sumie aż 24 spotkania. Pomimo tego jeszcze nie zamierza on zawieszać piłkarskiego obuwia na kołku i zgodnie z informacjami przekazanymi przez Romę, chce kontynuować karierę z dala od Stadio Olimpico.

„Przez 18 lat Daniele był bijącym sercem naszego zespołu. Od debiutu w 2001 roku, aż po objęcie odpowiedzialności za bycie kapitanem, zawsze z dumą reprezentował Romę na boisku, stając się jednym z najlepszych pomocników w Europie. (…) W imieniu wszystkich kibiców Romy chciałbym podziękować Daniele za jego niewiarygodne poświęcenie dla tego klubu i zapewnić go, że nasze drzwi pozostaną otwarte, aby mógł powrócić do klubu w nowej roli, kiedy tylko będzie chciał” – powiedział James Pallotta, prezes Romy.

Po raz ostatni w koszulce Romy 35-latek ma zagrać za dwa tygodnie, z Parmą. Natomiast już dzisiaj o godzinie 12:45 odbędzie się konferencja prasowa z jego udziałem.

W bieżącym sezonie defensywny pomocnik zgromadził 22 występy. Ponadto dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i asystował przy jednym z goli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Zlatan Ibrahimović gra dalej. Umowa z Milanem przedłużona OFICJALNIE: Zlatan Ibrahimović gra dalej. Umowa z Milanem przedłużona Bayern Monachium: Kimmich potwierdził transfer Alaby?! Bayern Monachium: Kimmich potwierdził transfer Alaby?! Jakub Kosecki: Instagram, Facebooki - dla mnie to jest sztuczne życie Jakub Kosecki: Instagram, Facebooki - dla mnie to jest sztuczne życie FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE] FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy