OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship

OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship fot. Electric Egg / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: EFL

Przedstawiciele English Football League poinformowali o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku złożonego przez Derby County o wyznaczenie zarządu sądowego i w związku z tym ukarał klub odjęciem 12 punktów z tabeli Championship.

Drużyna „Baranów” poniosła pierwsze konsekwencje fatalnego zarządzania klubem w ostatnich latach i została ukarana odjęciem aż 12 „oczek” po tym, jak EFL rozpatrzyło pozytywnie wniosek złożony przez władze zespołu. A te poprosiły o wyznaczenie zarządu sądowego z powodu znalezienia się w stanie niewypłacalności bieżących zobowiązań wobec różnych podmiotów.

Regulamin rozgrywek przewiduje, że w przypadku powołania takiego ciała na każdą ekipę zostanie nałożona obligatoryjna sankcja obejmująca pozbawienie go wspomnianej liczby punktów.

W związku z tym Derby County zostało ukarane utratą wywalczonych do tej pory dziesięciu „oczek” w ośmiu rozegranych meczów i spadło na ostatnie miejsce z tabeli z minus dwoma punktami na koncie oraz stratą dziewięciu do ostatniej bezpiecznej lokaty.

Możemy potwierdzić, ze Derby County Football Club został zgodnie z Regulaminem EFL ukarany natychmiastowym odjęciem 12 punktów od zdobytej sumy w sezonie 2021/2022. Nastąpiło to po złożeniu wniosku o zamiarze powołania zarządu sądowego w piątek wieczorem, a następnie po ogłoszeniu, że proces jego mianowania został dzisiaj zakończony.

EFL przeprowadziło już wstępne konstruktywne dyskusje z członkami zarządu i będzie z nimi prowadzić regularny dialog, starając się znaleźć odpowiednie rozwiązania wymagane do tego, aby pomóc klubowi w wyjść z niewypłacalności.

Ponadto skontaktujemy się z przedstawicielami Rams Trust (Derby County Official Supporters Trust), DCMS, parlamentarzystami z obszaru Derby i innymi zainteresowanymi stronami, zapraszając ich na spotkanie w celu omówienia stanowiska klubu po wyznaczeniu zarządu sądowego” - napisało EFL w komunikacie.

Na nałożeniu tej sankcji problemy „Baranów” zapewne się nie skończą, ponieważ klub Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika ma zostać jeszcze dodatkowy ukarany odjęciem kolejnych 12 „oczek” za matactwa przy składaniu sprawozdań finansowych za sezony 2015/2016, 2016/2017 i 2017/2018.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy