OFICJALNIE: Derby County sprowadziło stopera z Liverpoolu

2024-09-02 17:53:54; Aktualizacja: 2 godziny temu
OFICJALNIE: Derby County sprowadziło stopera z Liverpoolu Fot. Electric Egg / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Liverpool FC | Derby County FC

Nat Phillips w ostatnim dniu letniego okienka transferowego został wypożyczony do końca sezonu 2024/2025 z Liverpoolu do Derby County.

27-letni środkowy obrońca w pierwszym zespole „The Reds” rozegrał w przeszłości 29 spotkań i w maju 2021 roku trafił do siatki w rywalizacji z Burnley oraz asystował przy golu Diogo Joty przeciwko Manchesterowi United. Tyle samo występów zgromadził także w drużynie U-21 klubu z Anfield.

Pierwszą połowę ubiegłego sezonu spędził w ramach transferu czasowego w Celticu, w barwach którego rywalizował między innymi w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a następnie trafił na tej samej zasadzie do Cardiff City, gdzie rozegrał 18 spotkań w Championship i strzelił gola przeciwko Rotherham United.

Wcześniej był także wypożyczony do VfB Stuttgart i Bournemouth. Z niemieckim zespołem wywalczył awans do Bundesligi, a z drużyną „Wisienek” do Premier League.

Anglik piłkarską karierę rozpoczynał zaś na szczeblu młodzieżowym w Bolton Wanderers, gdzie trenerem był jego ojciec Jimmy Phillips.

Derby County w ubiegłym sezonie zagwarantowało sobie powrót po dwuletniej przerwie do Championship, zajmując drugie miejsce w League One ze stratą pięciu punktów do Portsmouth. Zmagania na zapleczu Premier League rozpoczęło od porażek 2:4 z Blackburn Rovers i 1:2 z Watfordem oraz zwycięstw 1:0 nad Middlesbrough i 3:0 z Bristol City.