OFICJALNIE: Dieumerci Mbokani wrócił do Europy

OFICJALNIE: Dieumerci Mbokani wrócił do Europy fot. katatonia82 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: SK Beveren

Dieumerci Mbokani, były zawodnik Dynama Kijów czy Standardu Liège, wzmocnił SK Beveren.

Środkowy napastnik do Europy przybył latem 2006 roku, zasilając barwy Anderlechtu. Po 12 miesiącach za nieco ponad milion euro kupił go Standard Liège.

W ciągu trzech sezonów reprezentant Demokratycznej Republiki Konga strzelił 50 goli i zanotował 21 asyst, zapracowując na transfer do lepszej ligi.

AS Monaco zapłaciło siedem milionów euro, licząc na to, że zawodnik wypracuje sobie markę, a jego transfer zwróci się z nawiązką. Tak jednak nie było.

Po wypożyczeniu do Wolfsburga historia zatoczyła koło, a atakujący wrócił do Belgii, ponownie wzmacniając RSC Anderlecht.

Dobra gra zaowocowała przeprowadzką o wartości 11 milionów euro. Pierwszy sezon gracza w Dynamie Kijów był bardzo udany, ale drugi nie wyglądał już tak dobrze.

Następne lata to już próbowanie sił przez Dieumerciego Mbokaniego w Norwich City oraz Hull City, a w końcu transfer do Royal Antwerp.

Lato 2021 roku przyniosło wyjazd z Europy i występy w Al-Kuwait SC.

Teraz Mbokani zdecydował się na ponowny pobyt na Starym Kontynencie. Dołączył bowiem do SK Beveren, czyli przedstawiciela drugiej ligi belgijskiej. Umowa 36-latka wygasa 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy