OFICJALNIE: Djibril Diaw opuszcza Žalgiris Wilno. Były piłkarz Korony Kielce przenosi się do ukraińskiej elity

OFICJALNIE: Djibril Diaw opuszcza Žalgiris Wilno. Były piłkarz Korony Kielce przenosi się do ukraińskiej elity fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Žalgiris Wilno

Elhadji Pape Djibril Diaw rozstaje się definitywnie z Žalgirisem Wilno. Klub z Litwy osiągnął pełne porozumienie w kwestii sprzedaży defensora z Ruchem Lwów.

27-letni zawodnik uchodził swego czasu za obiecującego obrońcę i z powodzeniem występował w młodzieżowej reprezentacji Senegalu, mimo że początek jego przygody z europejskim futbolem nie układał się po jego myśli.

Ta sytuacja uległa zmianie po przeprowadzce Djibrila Diawa do Korony Kielce, gdzie po niemrawym początku stał się później jedną z wiodących postaci w szeregach defensywy ekipy z województwa świętokrzyskiego.

Taki stan rzeczy zaowocował nawet transferem obrońcy do SCO Angers w styczniu 2019 roku, gdzie jednak wielkiej furory nie zrobił, tak samo przebywając na wypożyczeniu w SM Caen na zapleczu Ligue 1.

Senegalczyk postanowił po nieudanej próbie zaistnienia we francuskich rozgrywkach wrócić do środkowej części Europy i związał się z litewskim dominatorem - Žalgirisem Wilno.

27-latek w trakcie swojego rocznego pobytu w tym zespole wywalczył z nim mistrzostwo kraju oraz zaprezentował się kolejno w eliminacjach Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy.

I na tym gra Diawa w „Zielono-Białych” się zakończy, bo jego obecny pracodawca poinformował o osiągnięciu pełnego porozumienia z Ruchem Lwów w kwestii ustalenia warunków zimowego transferu z udziałem obrońcy. Przeniesie się on definitywnie do drużyny z ukraińskiej elity za kwotę opiewająca na 100 tysięcy euro.

Defensor zdążył wystąpić łącznie w 32 meczach Žalgirisa i zdobył w nich cztery bramki oraz zanotował dwie asysty.

Nowy zespół Senegalczyka plasuje się na odległym jedenastym miejscu w tabeli i ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową oraz jedno spotkanie rozegrane mniej od rywali.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy