OFICJALNIE: Domenico Criscito zakończył przygodę z futbolem

OFICJALNIE: Domenico Criscito zakończył przygodę z futbolem fot. Anton_Ivanov / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Toronto FC

Toronto FC poinformowało o zakończeniu współpracy z Domenico Criscito. To efekt decyzji piłkarza o zakończeniu kariery.

Doświadczony obrońca został niejako pozyskany przez Kanadyjczyków w pakiecie z Lorenzo Insigne. Były kapitan Genoi podpisał kontrakt ważny do 31 grudnia 2023 roku, ale już wiadomo, że go nie wypełni.

Toronto FC potwierdziło pojawiające się plotki a propos rozstania obu stron. Mówiło się o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron i powrocie gracza do Włoch w celu rozmyślań nad swoją przyszłością.

Klub przekazał, że Domenico Criscito ostatecznie zdecydował się na zakończenie kariery.

Nominalny lewy obrońca przez ostatnie kilka miesięcy uzbierał 16 występów i raz wpisał się na listę strzelców. Do tego wyniku dochodzą liczby z europejskich wojaży.

Zawodnik szkolony w akademii młodzieżowej Juventusu po przygodzie z Genoą obrał kurs na Rosję. Przez siedem sezonów grał bowiem z Zenicie Sankt Petersburg, wygrywając chociażby dwukrotnie Priemjer-Ligę.

2018 rok przyniósł powrót defensora do ojczyzny i ponowne występy dla Genoi.

Niedługo potem blisko 36-letni Criscito po raz ostatni przywdział na siebie trykot reprezentacji Włoch, stając naprzeciwko drużynie Ukrainy, a łącznie rozegrał w kadrze narodowej 26 spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy