OFICJALNIE: Domowy trykot Manchesteru City na sezon 2022/2023 [WIDEO]

OFICJALNIE: Domowy trykot Manchesteru City na sezon 2022/2023 [WIDEO] fot. charnsitr / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Manchester City

Manchester City zaprezentował pierwszy komplet strojów na sezon 2022/2023.

Puma przygotowała w porozumieniu z „The Citizens” wyjątkowy domowy trykot na nowe rozgrywki. Nawiązuje on w dużej mierze do świetności angielskiego klubu z przełomu lat 60-tych i 70-tych, kiedy to sięgnął on po swoje pierwsze i jak do tej pory jedyne zwycięstwo na międzynarodowym podwórku w postaci Pucharu Zdobywców Pucharów w 1970 roku.

Znaczącą rolę w zdobyciu tego trofeum odegrał zmarły w pierwszych dniach ubiegłego roku Colin Bell. Ofensywny pomocnik z powodzeniem reprezentował barwy Manchesteru City od 1966 do 1979 roku, co pozwoliło mu zapisać się wielkimi zgłoskami w historii ekipy z Etihad Stadium.

Producent odzieży sportowej, naprowadzony przez przedstawicieli zespołu, przygotował więc komplet pierwszych strojów na nadchodzący sezon w nawiązaniu do wspomnianego okresu poprzez umieszczenie herbu klubu na środku jasnoniebieskiej koszulki z charakterystycznymi bordowymi wykończeniami na mankietach rękawów oraz kołnierzyku.

Wewnątrz dekoltu umieszczono złotą koronę z napisem „The King”, by w ten sposób oddać hołd Bellowi, którego rodzina uczestniczyła w prezentacji domowej koszulki na Etihad Stadium.

Całość pierwszego kompletu uzupełniają bordowe lub białe spodenki oraz niebieskie getry z bordowo-białym paskiem.

Klub poinformował ponadto, że bramkarze w domowych meczach będą występować w pomarańczowych strojach z standardowo umieszczonym herbem po lewej stronie.

***

DOMOWY STRÓJ MANCHESTERU CITY NA SEZON 2022/2023
Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy