OFICJALNIE: Dramat Umara Sadiq zaraz po transferze do Realu Sociedad

2022-09-12 17:00:04; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Dramat Umara Sadiq zaraz po transferze do Realu Sociedad Fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Mateusz Michałek Źródło: Real Sociedad

Real Sociedad przedstawił mało radosne informacje dotyczące stanu zdrowia Umara Sadiq.

Umar Sadiq rozpoczął niedzielny mecz ligi hiszpańskiej z Getafe w podstawowym składzie Realu Sociedad. Z powodu kontuzji dotrwał jednak na murawie tylko do 38. minuty. W poniedziałek klub z San Sebastián przedstawił informacje na jego temat.

Wykonany dzisiaj rano rezonans magnetyczny wykazał u Sadiq zerwanie więzadła krzyżowego przedniego. Konieczne będzie leczenie chirurgiczne. Piłkarz zostanie poddany zabiegowi zapewne w najbliższych dniach. Długość przerwy nie została podana, ale na pewno w grę wejdzie wielomiesięczna pauza.

Sadiq może mówić o wielkim pechu. Do Realu Sociedad trafił on w końcówce letniego okna transferowego za 20 milionów euro z Almeríí. 25-letni Nigeryjczyk został sprowadzony w miejsce sprzedanego do Newcastle United Alexandra Isaka.

Sadiq udanie rozpoczął przygodę z Realem Sociedad, bo trafił do siatki w meczu z Atlético Madryt, w którym wszedł na murawę z ławki rezerwowych. Wcześniej strzelił dwa gole jeszcze w koszulce Almeríí.

Real Sociedad przegrał w weekend z Getafe 1:2 i obecnie zajmuje jedenaste miejsce w tabeli ligi hiszpańskiej.