OFICJALNIE: Drmić zmienia ligę! Dołączy do Norwich City

OFICJALNIE: Drmić zmienia ligę! Dołączy do Norwich City
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Norwich City FC

Po siedmiu latach gry w Bundeslidze Josip Drmić postanowił przenieść do Premier League. Szwajcar podpisał kontrakt z Norwich City.

26-latek przybywał do Niemiec jako wielki talent. Już w pierwszym sezonie udowodnił swoją wartość, notując 17 trafień w barwach Norymbergi. Ten wynik pozwolił mu na zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji strzelców Bundesligi. Następnie na jego angaż zdecydował się Bayer Leverkusen, który jednak już po roku sprzedał go do Borussii Mönchengladbach.

Od tego czasu występował on w koszulce „Źrebaków” (z półroczną przerwą na wypożyczenie do Hamburgera). Licznik Szwajcara zamknął się na 54 meczach, w których strzelił on siedem goli a przy kolejnych pięciu asystował. 

Dziś wiemy, że środkowy napastnik nie będzie kontynuował swojej kariery na niemieckich boiskach. Postanowił on bowiem wybrać ofertę dołączenia do Norwich City, a więc beniaminka Premier League. 

Z nowym pracodawcą 32-krotny reprezentant Szwajcarii podpisał trzyletni kontrakt.

– Dla mnie to coś nowego. To szansa na podjęcie nowego wyzwania i jestem bardzo szczęśliwy, że jestem teraz tak blisko grania w Premier League. Nie mogę się doczekać startu rozgrywek – powiedział podekscytowany zawodnik, za którego nie zapłacono ani grosza, bowiem jego umowa z Borussią Mönchengladbach wygasa 30 czerwca.

Dla Norwich City to już trzecie wzmocnienie przed kolejnym sezonem. Wcześniej potwierdzono angaże Patricka Robertsa (ponowne wypożyczenie) oraz Daniela Adsheada. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy