OFICJALNIE: Druga zmiana na ławce w Bundeslidze. Jacek Góralski ma nowego trenera

OFICJALNIE: Druga zmiana na ławce w Bundeslidze. Jacek Góralski ma nowego trenera fot. VfL Bochum
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Vitesse Arnhem | VfL Bochum

VfL Bochum poinformowało o zatrudnieniu Thomasa Letscha, byłego już trenera Vitesse Arnhem.

Po zwolnieniu Thomasa Reisa, klub poszukiwał godnego następcy. Wybór padł na trenera pracującego w Eredivisie.

Jako że miał on ciągle ważny kontrakt, należało dogadać się z jego pracodawcą. To naturalnie wiązało się z uiszczeniem stosownej opłaty.

Dzisiaj obie ekipy poinformowały o transferze. Thomas Letsch został mianowany nowym szkoleniowcem VfL Bochum.

Umowa została zawarta do 30 czerwca 2024 roku, a wraz z nowym opiekunem przedstawiciela Bundesligi przybył Jan Fießer, jego asystent.

„Die Unabsteigbaren” w poprzednim sezonie zajęli trzynaste miejsce w ligowej tabeli, ale podczas trwającej kampanii nie idzie im już tak dobrze.

Zespół nie wygrał ani jednego spotkania w lidze i tylko raz zremisował. Nie może zatem dziwić ostatnia pozycja oraz tytuł czerwonej latarni.

To postara się zmienić Letsch, były opiekun Austrii Wiedeń, który pracował także jako asystent w Red Bullu Salzburg.

54-letni Niemiec po raz pierwszy w karierze będzie miał okazję sprawdzić się w Bundeslidze.

Wracając do Reisa, on ekipę z Bochum prowadził przez trzy ostatnie lata i wywalczył z nią awans.

W trwającym sezonie jest to już druga zmiana na ławce trenerskiej w niemieckiej elicie. Wcześniej z pracą w RB Lipsk pożegnał się Domenico Tedesco, ustępując pola Marco Rose.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy