OFICJALNIE: Drugi najstarszy piłkarz Ligue 1 zakończył karierę

OFICJALNIE: Drugi najstarszy piłkarz Ligue 1 zakończył karierę
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Instagram| Florent Balmont

Zawodnik Dijon Florent Balmont poinformował opinię publiczną, iż podjął decyzję o zakończeniu kariery sportowej.

Pandemia koronawirusa, która opanowała niemalże cały świat, doprowadziła w wielu przypadkach do tego, że wielu piłkarzy postanowiło odłożyć w czasie decyzję o odejściu na piłkarską emeryturę.

Zdarzają się jednak i tacy, jak Florent Balmont, którzy postanowili definitywnie odwiesić buty na kołek. O swojej decyzji  zawodnik poinformował za pośrednictwem Instagrama.

„Witam was wszystkich. O zakończeniu kariery miałem poinformować przy okazji ostatniego ligowego meczu pod koniec maja, ale odwołanie rozgrywek spowodowało, że muszę postąpić inaczej. Moja przygoda z piłką właśnie dobiegła końca. Chciałem podziękować wszystkim klubom, z którymi miałem do czynienia” - czytamy.

Drugi najstarszy, po Hiltonie z Montpellier, zawodnik Ligue 1 nie zamierza jednak definitywnie rezygnować z piłki i planuje pozostać w Dijon w innej roli. Na razie nie wiadomo jednak, co to będzie.

Balmont pierwsze kroki w zawodowej piłce stawiał w Lyonie, skąd trafił do Tuluzy. Później występował jeszcze w Nicei i Lille, by latem 2016 roku trafić do wspomnianego Dijon.

W zakończonym sezonie rozegrał łącznie 16 meczów. Na jego dorobek złożyła się jedna asysta.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Meunier krytycznie o kulisach rozstania z PSG. „Chciał, abym grał praktycznie za damo” Meunier krytycznie o kulisach rozstania z PSG. „Chciał, abym grał praktycznie za damo” OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w pierwszej rundzie kwalifikacji Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w pierwszej rundzie kwalifikacji Manchester City porozumiał się z Ferránem Torresem?! Manchester City porozumiał się z Ferránem Torresem?! OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy