OFICJALNIE: Drugi tej jesieni transfer „dżokera” w Ligue 1

OFICJALNIE: Drugi tej jesieni transfer „dżokera” w Ligue 1
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Metz

FC Metz poinformowało o angażu Aarona Leyi Iseki.

Poważny uraz Ibrahimy Niane’a, a więc najlepszego strzelca zespołu (sześć goli w sześciu meczach), doprowadził do transferu „dżokera”. Wykorzystując przepisy obowiązujące w Ligue 1, sprowadzono 22-letniego atakującego Toulouse.

Aaron Leya Iseka trafił do FC Metz na zasadzie wypożyczenia ważnego do 30 czerwca 2021 roku z opcją transferu definitywnego. Będzie przywdziewał trykot z numerem 24.

Nominalny środkowy napastnik, mimo młodego wieku, ma już na swoim koncie 58 spotkań w Ligue 1. W tym czasie strzelił sześć goli i zanotował dwie asysty, a teraz postara się zastąpić wspomnianego Niane’a.

Były reprezentant Belgii do lat 21 w swoim piłkarskim CV posiada takie kluby jak RSC Anderlecht czy Olympique Marsylia.

– Zdaję sobie sprawę z szansy i wyzwania, jakie przede mną stoją. Naprawdę nie mogę się już doczekać poznania nowych kolegów z drużyny, treningu i wspólnej gry. (…) Zamierzam dać z siebie wszystko – oznajmił Iseka.

„Les Grenats” obecnie plasują się na dziesiątej pozycji w tabeli francuskiej ekstraklasy.

Wcześniej na podobnych zasadach klub zmienił Moussa Konaté.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?! Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy