OFICJALNIE: Drugi transfer z Manchesteru City do BVB!

OFICJALNIE: Drugi transfer z Manchesteru City do BVB! fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Borussia Dortmund

Denzeil Boadu został nowym zawodnikiem Borussii Dortmund.

Transfer 20-letniego piłkarza, który do tej pory reprezentował barwy Manchesteru City, został zrealizowany już wcześniej. Borussia nie poinformowała o nim w oddzielnym komunikacie, ale Anglik widnieje w kadrze zespołu BVB do lat 23.


Urodzony w 1997 roku zawodnik w trakcie dotychczasowej przygody z piłką szkolił się już w kilku wielkich klubach. Na swoim koncie ma on bowiem pobyt w Tottenhamie i Arsenalu. Z tego drugiego przeniósł się do City w 2013 roku. Od tamtej pory nie udało mu się jednak zadebiutować w dorosłej drużynie klubu z niebieskiej części Manchesteru.


W poprzednim sezonie mający ghańskie korzenie Anglik rozegrał za to 11 ligowych spotkań w zespole U-23. Ofensywny pomocnik bądź cofnięty napastnik strzelił w nich gola i zaliczył dwie asysty. Dodajmy, że ma on również na koncie występy w angielskich kadrach U-16 i U-17.

Boadu jest drugim zawodnikiem, który w ostatnim czasie zamienił City na Borussię. Dortmundczycy sprowadzili bowiem do siebie również 17-letniego
Jadona Sancho.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Tottenham wreszcie zatrudnił nowego menedżera. Będzie ofensywnie! OFICJALNIE: Tottenham wreszcie zatrudnił nowego menedżera. Będzie ofensywnie! Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy