Oficjalnie: Dunga zwolniony!

Oficjalnie: Dunga zwolniony!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CBF

Dunga nie będzie już pełnił funkcji selekcjonera reprezentacji Brazylii.

Brazylijska Konfederacja Piłkarska (CBF) postanowiła zakończyć współpracę z 52-letnim szkoleniowcem i całym jego sztabem po tym, jak "Canarinhos" nie awansowali do fazy pucharowej Copa América Centenario. Przypominamy, że reprezentacja z "Kraju Kawy" na turnieju w Stanach Zjednoczonych dość szczęśliwie zremisowała z Ekwadorem, rozgromiła Haiti oraz po kontrowersyjnym golu przegrała z Peru i w efekcie zajęła trzecie miejsce w swojej grupie.

To niepowodzenie w prestiżowej imprezie, połączone ze słabą postawą kadry na starcie eliminacji do Mistrzostw Świata 2018, gdzie "Canarinhos" zajmują dopiero szóste miejsce przypieczętowały ostatecznie los Dungi.

Nazwisko jego następcy na razie nie jest znane, ale brazylijskie media sugerują, że zespół narodowy przed startem Igrzysk Olimpijskich w Rio przejmie Tite - obecny szkoleniowiec Corinthians São Paulo.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy