OFICJALNIE: Duży transfer FC Nantes. Waldemar Kita ściąga gwiazdę Ligue 1

2023-01-30 14:30:07; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Duży transfer FC Nantes. Waldemar Kita ściąga gwiazdę Ligue 1 Fot. FC Nantes
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: FC Nantes

FC Nantes sfinalizowało angaż Andy'ego Delorta z OGC Nice. 31-latek przenosi się do stolicy Bretanii na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu.

Andy Delort, który na poziomie Ligue 1 rozegrał już prawie 250 spotkań, zmienia pracodawcę. Po półtorarocznej przygodzie opuszcza OGC Nice, decydując się na transfer do Nantes.

O rozmowach zespołu z Bretanii z czołową postacią francuskiej ekstraklasy media informowały kilka tygodni temu. Wówczas sprawa nie znajdowała się w zaawansowanej fazie. Od pierwszych doniesień temat przeprowadzki Algierczyka nieco ucichł.

W końcu jednak zespół, którego właścicielem jest Waldemar Kita, ogłosił pozyskanie cenionego snajpera.

Były piłkarz takich zespołów, jak AC Ajaccio, FC Metz, Wigan Athletic, Tigres UANL czy Montpellier początkowo na Stade de la Beaujoire będzie występował na zasadzie wypożyczenia. „Kanarki” zobowiązały się wykupić 12-krotnego reprezentanta kraju po sezonie. Niestety, kwota przyszłej transakcji nie została ujawniona.

Tym samym Nantes pozyskuje napastnika, który w ostatnich latach brylował na francuskich boiskach. Na przestrzeni czterech ostatnich sezonów w Ligue 1 Delort trafiał do siatki 44-krotnie. Władze klubu z Route de Saint Joseph liczą, że ten zademonstruje podobną formę w nowych barwach.

- Jestem bardzo szczęśliwy. Czekałem dziesięć dni, aby móc trenować z nowymi kolegami z drużyny. Dziś jestem tu, cieszę się tym. Czuję się jak dziecko na początku roku szkolnego, obudziłem się bardzo wcześnie rano, żeby się przygotować. Zostałem tu naprawdę mile przyjęty. Pierwszy mecz jest bardzo i już nie mogę się doczekać, aby odkryć ten stadion jako zawodnik FC Nantes - powiedział na prezentacji król strzelców Ligue 2 z sezonu 2013/2014.

Sporą rolę w przekonaniu Delorta do transferu mogła odegrać kwestia finansów. Jak podawało jakiś czas temu „Foot Mercato”, Nantes przeznaczy na jego tygodniówkę rekordową w swej historii kwotę.

Nowa drużyna reprezentanta Algierii zajmuje obecnie 13. lokatę w Ligue 1.