Oficjalnie: Duży transfer RB Lipsk. Kolejny wielki talent!

Oficjalnie: Duży transfer RB Lipsk. Kolejny wielki talent!
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: RB Lipsk

Dayot Upamecano został piłkarzem RB Lipsk.

Beniaminek Bundesligi kontynuuje politykę sprowadzania zawodników o ogromnym potencjale, czego potwierdzeniem jest właśnie transfer 18-latka. Chociaż zabiegały o niego Manchester United, Arsenal czy Barcelona, Francuz wybrał ofertę z Niemiec.

Kluczowe dla losów transakcji mogły się jednak okazać relacje obu klubów. Młody defensor reprezentował bowiem barwy Salzburga, czyli innego zespołu sponsorowanego przez koncern Red Bulla. Austriacy otrzymają za swego zawodnika 12 milionów euro. Umowa, którą podpisał z nowym pracodawcą będzie obowiązywała do 30 czerwca 2021 roku.

Upamecano jest upatrywany jako przyszły, podstawowy obrońca reprezentacji Francji. W tym sezonie wystąpił w 21 meczach swojej dotychczasowej drużyny i zanotował dwie asysty. Zbierał ponadto znakomite recenzje.

Latem podobną drogę z Salzburga do Lipska przebył między innymi Naby Keïta (transfer za 15 milionów euro). 21-letni reprezentant Gwinei w RB wyrósł na gwiazdę Bundesligi i tylko kwestią czasu wydaje się jego przeprowadzka do Premier League.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Ragnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Ragnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy