OFICJALNIE: Dynamo Kijów z najdroższym transferem od trzech lat

OFICJALNIE: Dynamo Kijów z najdroższym transferem od trzech lat fot. Dynamo Kijów
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Dynamo Kijów

Dynamo Kijów poinformowało o sprowadzeniu utalentowanego skrzydłowego Vitinho.

Dynamo Kijów sięgnęło w poprzednim sezonie po podwójną koronę: sięgnęło po Puchar i mistrzostwo Ukrainy. Spora w tym zasługa nie tylko zawodników, ale i trenera Mircey Lucescu.

Rumun, który w przeszłości odpowiadał za osiem tytułów mistrzostwach Szachtara Donieck, tym razem sięgnął po to samo z największym rywalem tego klubu.

Teraz zespół zza naszej wschodniej granicy szykuje się do udziału w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Tam przyjdzie mu się zmierzyć z niełatwym zadaniem, bo rywale to FC Barcelona, Bayern Monachium oraz Benfica.

Zanim dojdzie do pierwszych spotkań, władze wzmocniły zespół. W ostatnich dniach w Kijowie dokonano najdroższego transferu od trzech lat i sprowadzenia za sześć i pół miliona euro Władysława Supriahy.

Teraz do zespołu dołączył nowy skrzydłowy - Vitinho.

22-latek najpierw przeszedł obligatoryjne testy medyczne, które wypadły pomyślnie, dlatego też mogła zostać zrealizowana jego przeprowadzka na Ukrainę z Athletico Paranaense.

Brazylijczyk podpisał z nowym pracodawcą kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2026 roku. Jeśli chodzi o kwotę transferu, to ta wyniosła sześć milionów euro.

Atutem nowe nabytku mistrzów Ukrainy jest fakt, że może grać nie tylko na lewym i prawym skrzydle, ale też w środku pola. To daje trenerowi Lucescu większe możliwości taktyczne.

Vitinho zdążył rozegrać w trwającym sezonie w Brazylii łącznie 27 meczów. W tym czasie strzelił dziewięć goli i zanotował cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy