OFICJALNIE: Eduardo Quaresma w Hoffenheim

OFICJALNIE: Eduardo Quaresma w Hoffenheim
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Hoffenheim

Hoffenheim poinformowało w czwartek o sprowadzeniu Eduardo Quaresmy.

Bundesliga startuje już w najbliższych weekend, a w jej stawce znajdzie się między innymi Hoffenheim. Na wstępie wspomniany zespół zmierzy się na wyjeździe z Borussią Mönchengladbach.

Ekipa ta w ostatnich dniach wyraźnie przyspieszyła, jeśli chodzi o wzmocnienia. Niedawno do drużyny dołączył Stanley Nsoki, a teraz ogłoszono też pozyskanie Eduardo Quaresmy.

Środkowy defensor najpierw przeszedł testy medyczne, a po nich transakcja została zrealizowana.

20-latek przenosi się do Hoffenheim ze Sportingu w ramach wypożyczenia. Porozumienie, które zawarły strony, będzie obowiązywała do 30 czerwca 2023 roku. Nie znalazła się w niej opcja wykupu.

- Eduardo jest młody i utalentowany, a do tego ma za sobą pełny sezon na wysokim poziomie, bo grał w lidze portugalskiej. Ze swoimi umiejętnościami i atutami powinien być dużym wzmocnieniem. Będzie wywierał presję na innych zawodników i tego właśnie potrzebujemy -mówi dyrektor sportowy Alexander Rosen.

Środkowy defensor to wychowanek Sportingu, który spędził poprzedni sezon w ramach transferu czasowego w Tondeli. Tam rozegrał łącznie 30 spotkań, a jego dorobek to dwa gole oraz jedna asysta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy