OFICJALNIE: Ekstraklasa bada sprawę Legii Warszawa

OFICJALNIE: Ekstraklasa bada sprawę Legii Warszawa
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ekstraklasa | Przegląd Sportowy

Ekstraklasa opublikowała krótki komunikat, w którym zapowiedziała zbadanie sytuacji mającej miejsce w trakcie ligowego pojedynku Warty Poznań z Legią Warszawa (0:3).

„Wojskowi” rozegrali w poniedziałkowy wieczór zaległe wyjazdowe spotkanie przeciwko Warcie Poznań w ramach szóstej kolejki Ekstraklasy.

Wybrańcy Czesława Michniewicza nie mieli większych problemów z uporaniem się z beniaminkiem najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju i z tego też powodu nie mówiłoby się zapewne zbyt wiele o tym starciu.

Niestety słowa wypowiedziane przez trenera Legii Warszawa po zakończeniu tego meczu wywołały spore poruszenie w środowisku piłkarskim po tym, jak opiekun aktualnego mistrza Polski stwierdził, że Igor Lewczuk i Tomáš Pekhart wystąpili w tym starciu z objawami wskazującymi na ich możliwe zakażenie koronawirusem.

50-latek starał się jeszcze później nieco doprecyzować całą sprawę, ale nie poprawiło to ogólnej sytuacji i dlatego teraz całemu zdarzeniu pod kątem złamania obowiązujących przepisów przyjrzy się Ekstraklasa.

„Sprawa stanu zdrowia 2 graczy Legii oraz ich udziału w meczu z Wartą jest badana, klub został poproszony o wyjaśnienia. Te informacje oraz inne istotne dla sprawy okoliczności będą ocenione przez Zespół Medyczny PZPN i Ekstraklasę pod kątem zgodności z procedurami medycznymi” - czytamy w opublikowanym komunikacie.

Regulamin rozgrywek przyjęty na sezon 2020/2021 wskazuje jednoznacznie na to, że jeżeli u zawodnika w trakcie meczu wystąpią niepokojące objawy, to powinien on zostać natychmiast odizolowany od reszty zespołu i następnie powinna zostać podjęta decyzja o kontynuowaniu lub zakończeniu zawodów.

„W przypadku wystąpienia podejrzenia choroby COVID-19 u zawodnika lub zawodników, służby medyczne organizatora zawodów powinny posiadać opracowaną procedurę postępowania w takiej sytuacji. Procedura powinna obejmować:

a) Separację oraz izolację zawodnika w wydzielonym pomieszczeniu, u którego wystąpiły niepokojące objawy (gorączka, osłabienie, nudności, biegunka itp. – zgodnie z przyjętymi przepisami).

b) Separację zawodnika lub zawodników, którzy jako ostatni mieli kontakt z izolowanym.

c) Separację obydwu drużyn na czas podjęcia decyzji, czy mecz będzie kontynuowany.

d) Sposób oraz miejsce docelowe transportu izolowanego.

e) Dalsze zalecenia dla pozostałych osób przebywających w Strefie zero, które nie zgłaszały niepokojących dolegliwości nie miały kontaktu z izolowanym.

f) Dalsze zalecenia dla pozostałych osób przebywających w Strefie zero, które nie zgłaszały niepokojących dolegliwości, ale miały kontakt z izolowanym" – napisano w Podręczniku Ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Raiola: Haaland? Stać na niego tylko dziesięć klubów, w tym cztery z Premier League Raiola: Haaland? Stać na niego tylko dziesięć klubów, w tym cztery z Premier League Marcin Bułka nie zagra przez kilka tygodni [OFICJALNIE] Marcin Bułka nie zagra przez kilka tygodni [OFICJALNIE] Prawnik rodziny Diego Maradony szokuje. „Jego zabójstwo zostało udowodnione” Prawnik rodziny Diego Maradony szokuje. „Jego zabójstwo zostało udowodnione” Ponad 6500 ofiar organizacji mundialu w Katarze Ponad 6500 ofiar organizacji mundialu w Katarze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy