OFICJALNIE: Elhadji Pape Djibril Diaw wrócił do Polski

OFICJALNIE: Elhadji Pape Djibril Diaw wrócił do Polski fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Arka Gdynia

Arka Gdynia poinformowała o sprowadzeniu Elhadjiego Pape Djibrila Diawa.

Działania zbrojne Rosji na Ukrainie doprowadziły do zawieszenia rozgrywek w zaatakowanym kraju i umożliwienia piłkarzom zmiany kluby na mocy wypożyczeń. Kontrakty tamtejszych graczy zostały zawieszone do 30 czerwca. Diaw na ten czas będzie związany z Arką Gdynia.

27-letni stoper to postać dobrze znana polskim kibicom, a to za sprawą występów w Koronie Kielce w latach 2016-2019. Wtedy w samej Ekstraklasie zagrał on 68 razy.

Senegalczyk później przebywał w Angers, Caen, Žalgirisie Wilno, aż trafił do Ruchu Lwów, w którym z uwagi na wojnę nie zdążył nawet zadebiutować.

Teraz Diaw wrócił do Polski i będzie występował w koszulce z numerem 23.

– To zawodnik, który bardzo dobrze zna polską ligę. Jego przyjście wzmocni rywalizację na pozycji środkowego obrońcy, czego potrzebujemy, grając w systemie z trójką w obronie. Cieszymy się, ze Djibril do nas dołączył. Liczymy, ze jeszcze bardziej podniesie poziom naszej drużyny – powiedział Michał Kołakowski, prezes klubu z Wybrzeża.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy