OFICJALNIE: Emanuel Aiwu w US Cremonese

OFICJALNIE: Emanuel Aiwu w US Cremonese
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: US Cremonese

US Cremonese w dalszym ciągu zbroi się do swojej pierwszej rywalizacji w Serie A w tym stuleciu. Do zespołu dołączył Emanuel Aiwu.

Przedstawiony zawodnik pochodzi z Austrii, a jego nominalną rolę na boisku stanowi środek obrony. Z konieczności może też występować jako defensywny pomocnik.

21-latek związał się z beniaminkiem umową ważną do końca czerwca 2026 roku. Ostatnio grał w Rapidzie Wiedeń, któremu włoski klub musiał zapłacić za transfer 3,5 miliona euro, wliczając wszelkie dodatki i bonusy uwzględnione w porozumieniu.

Aiwu przybywa do Cremonese jako dobrze ograny zawodnik w ojczyźnianej lidze. Na liczniku zgromadził ponad 100 rozegranych spotkań, w międzyczasie doświadczając smaku europejskich pucharów w minionej kampanii na poziomie Ligi Europy i Ligi Konferencji.

Piłkarz z nigeryjskim paszportem pierwotnie kształcił swoje umiejętności w SKN St. Pölten, a następnie w Admirze Wacker. Stamtąd przebił się do seniorskiej drużyny, po czym latem 2021 roku przeniósł się wewnątrz kraju do Rapidu.

Do niedawna był też ważną postacią w młodzieżowej drużynie narodowej do lat 21, zaliczając 13 występów, podczas których dołożył od siebie dwa trafienia.

Podczas przerwy międzysezonowej „Grigiorossi” dokonali już dziesięciu wzmocnień, między innymi bijąc rekord transferowy. W lipcu drużynę Massimiliano Alviniego wzmocnił Charles Pickel za 3,8 miliona euro. Defensywny pomocnik wcześniej bronił barw FC Famalicão.

US Cremonese powróciło do włoskiej elity po 26 latach przerwy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xavi już zdecydował?! Poprosił klub o pilne spotkanie Xavi już zdecydował?! Poprosił klub o pilne spotkanie Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy