OFICJALNIE: Everton ukarany odjęciem DZIESIĘCIU punktów

OFICJALNIE: Everton ukarany odjęciem DZIESIĘCIU punktów fot. charnsitr / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Premier League | Everton

Na Everton nałożono karę odjęcia 10 punktów w tabeli Premier League.

Kara na Everton została nałożona za naruszenie zasad dotyczących rentowności i zrównoważonego rozwoju (PSR) Premier League.

„Premier League złożyła na początku tego roku skargę na klub i przekazała sprawę niezależnej Komisji. W toku postępowania klub przyznał, że naruszył postanowienia PSR na okres kończący sezon 2021/22, jednak zakres naruszenia pozostawał przedmiotem sporu.

Po pięciodniowym przesłuchaniu w zeszłym miesiącu Komisja ustaliła, że wyliczenie PSR Evertonu za wymieniony okres wykazało, zgodnie z twierdzeniami Premier League, stratę w wysokości 124,5 miliona funtów, co przekroczyło próg 105 milionów funtów dopuszczony na mocy PSR. Komisja stwierdziła, że należy nałożyć karę sportową w postaci odliczenia 10 punktów. Sankcja ta ma skutek natychmiastowy” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez władze rozgrywek.

Everton zapowiedział odwołanie.

„Klub jest zarówno zszokowany, jak i rozczarowany orzeczeniem Komisji Premier League.

Klub uważa, że Komisja nałożyła całkowicie nieproporcjonalną i niesprawiedliwą karę sportową. Klub zakomunikował już, że zamierza odwołać się od decyzji do Premier League. Rozpocznie się teraz proces odwoławczy, a sprawa Klubu zostanie rozpatrzona przez Komisję Apelacyjną powołaną zgodnie z przepisami Premier League w odpowiednim czasie.

Everton utrzymuje, że przekazał Premier League informacje w sposób otwarty i przejrzysty oraz że zawsze szanował uczciwość procesu. Klub nie uznaje ustalenia, że nie działał w najlepszej wierze i nie rozumie, że był to zarzut wysunięty przez Premier League w toku postępowania. Zarówno surowość, jak i dotkliwość sankcji nałożonej przez Komisję nie jest ani sprawiedliwym, ani rozsądnym odzwierciedleniem przedstawionych dowodów” - czytamy w oświadczeniu.

Po odjęciu 10 punktów „The Toffees” mają na koncie cztery „oczka” i znajdują się w strefie spadkowej tabeli Premier League.

Więcej na temat: Oficjalnie Kary Everton FC Anglia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Puchar Polski: Składy na Wisła Kraków - Widzew Łódź [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Wisła Kraków - Widzew Łódź [OFICJALNIE] Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Mateusz Musiałowski w kadrze Liverpoolu na mecz Pucharu Anglii Mateusz Musiałowski w kadrze Liverpoolu na mecz Pucharu Anglii Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy