OFICJALNIE: Fatalna passa Ruchu Chorzów. „Niebiescy” spadli do III ligi

OFICJALNIE: Fatalna passa Ruchu Chorzów. „Niebiescy” spadli do III ligi
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Ruch Chorzów w sobotę zremisował z Błękitnymi Stargard i tym samym przekreślił swoje szanse na pozostanie w II lidze.

Dla kibiców „Niebieskich” to kolejny rok z rzędu, w którym ich klub notuje spadek. Tak było w dwóch poprzednich latach, gdy zespół z Chorzowa najpierw nie poradził sobie w Ekstraklasie, a następnie w I lidze.

Tym razem Ruch nie potrafił dostosować się do poziomu w II lidze, choć do minionej kolejki zachowywał jeszcze szanse na utrzymanie. Takowych obecnie już nie ma. Wszystko przez podział punktów w starciu z Błękitnymi Stargard. Dla klubu założonego w 1920 roku to pierwszy w historii spadek na szczebel regionalny. 

Fani ze Śląska na znak protestu wobec ostatnich wyników osiąganych przez „Niebieskich” ubrali się na czarno. Dodatkowo nie prowadzili oni dopingu, a już w trakcie meczu większość z nich opuściło stadion.

W ostatniej kolejce Ruch Chorzów zmierzy się z Pogonią Siedlce.

Z II ligi spadnie także Rozwój Katowice. 


Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy David Babunski w Ekstraklasie?! David Babunski w Ekstraklasie?! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany! Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy