OFICJALNIE: FC Barcelona z zyskiem kapitałowym w wysokości 267 milionów euro. Pierwsza dźwignia finansowa uruchomiona

OFICJALNIE: FC Barcelona z zyskiem kapitałowym w wysokości 267 milionów euro. Pierwsza dźwignia finansowa uruchomiona fot. Ian Peter Morton / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Barcelona

FC Barcelona poinformowała o osiągnięciu porozumienia w sprawie przejęcia dziesięciu procent praw telewizyjnych do LaLiga Club przez firmę Sixth Street. W ten sposób utytułowany klub uruchomił pierwszą z zaplanowanych dźwigni finansowych.

Ekipa z Camp Nou ogłosiła w połowie czerwca, że otrzymała pozwolenie ze strony socios na sprzedaż części praw do BLM i praw telewizyjnych. W ten sposób „Duma Katalonii” oszacowała, że w niedalekim czasie zainkasuje przynajmniej 600 milionów euro i teraz poinformowała o zawarciu pierwszego z zakładanych porozumień.

FC Barcelona wydała komunikat o wypracowaniu konsensusu z firmą Sixth Street w sprawie sprzedaży dziesięciu procent praw telewizyjnych do LaLiga Club.

Na jego mocy wiodąca globalna spółka inwestycyjna i zarządzająca aktywami o wartości przekraczającej ponad 60 miliardów dolarów zainwestuje na początek 207,5 miliona euro na nabycie wspomnianych praw na okres 25 lat.

Dzięki tej operacji „Duma Katalonii” zanotuje zysk kapitałowy w wysokości 267 milionów euro, co pozwolili jej w ostatnim momencie zamknąć okres rozliczeniowy bez poniesionych strat.

- Aktywujemy dźwignie finansowe i naszą cierpliwą i efektywną strategię, by wzmocnić podstawy finansowe klubu. Sixth Street zdecydowanie wspiera piłkę nożną, to inwestor z doświadczeniem w świecie sportu i globalnych mediów. Jako wspólnik da nam ważną wiedzę i środki, równocześnie pozwalając nam niezależnie zarządzać naszymi operacjami  - powiedział prezydent Joan Laporta po osiągnięciu porozumienia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy składy [OFICJALNIE] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy składy [OFICJALNIE] Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały” OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy