OFICJALNIE: Federico Bernardeschi dołącza do włoskiej kolonii w Major League Soccer

OFICJALNIE: Federico Bernardeschi dołącza do włoskiej kolonii w Major League Soccer fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Toronto FC

Federico Bernardeschi przeszedł na zasadzie wolnego transferu z Juventusu do Toronto.

Reprezentant Włoch nie otrzymał propozycji przedłużenia wygasającego kontraktu ze „Starą Damą” i wraz z początkiem lipca wylądował na piłkarskim bezrobociu.

Jeszcze przed nastaniem tego momentu 28-letni skrzydłowy nie narzekał na brak zainteresowania i to ze strony mocnych europejskich drużyn.

W ostatecznym rozrachunku Federico Bernardeschi nie zdecydował się na zaakceptowanie możliwości kontynuowania kariery na Starym Kontynencie i przystał na ofertę nadesłaną mu ze strony Toronto, gdzie przyjdzie mu występować wspólnie z rodakami - Domenico Criscito i Lorenzo Insigne.

Klub z Kanady poinformował o podpisaniu z ofensywnym zawodnikiem kontraktu do końca 2026 roku na zasadzie Designated Player, co oznacza, że były gracz Fiorentiny będzie mógł liczyć na inkasowanie większych pieniędzy niż ustalony limit przez organizatorów Major League Soccer.

W mediach spekuluje się, że reprezentant Włoch będzie zarabiał nawet pięć milionów euro rocznie.

- Cieszymy się, że możemy dodać Federico do naszego zespołu. Wierzymy, że jako zawodnik i osoba jest dokładnie tym, czego teraz potrzebujemy, zarówno na boisku, jak i w szatni. Federico udowodnił, że jest mistrzem i liderem Juventusu oraz włoskiej drużyny narodowej i wnosi do Toronto rodowód, który nie ma sobie równych - powiedział prezes Bill Manning.

Zespół z Turynu wiele sobie obiecywał po sprowadzeniu skrzydłowego z „Violi” za 40 milionów euro w 2017 roku.

Od tego czasu nie zdołał on spełnić pokładanych w nim nadziei i ostatecznie pożegnał się ze „Starą Damą” po zanotowaniu 12 trafień i 24 asyst w 183 rozegranych meczach oraz wywalczonych trzech mistrzostwach, dwóch Pucharów i dwóch Superpucharów Włoch.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy