OFICJALNIE: Federico Fernández w Elche

OFICJALNIE: Federico Fernández w Elche fot. rafapress / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Elche

Elche poinformowało na finiszu okna transferowego o sprowadzeniu Federico Fernándeza.

Elche od początku tego sezonu nie zachwyca. Drużyna prowadzona przez Francisco Rodrígueza zgromadziła do tej pory na swoim koncie raptem jeden punkt. Nie powala też statystyka bramkowa, bo do tej pory ekipa ta zdobył raptem jedną bramkę, a straciła pięć.

Z tego powodu postanowiono rozejrzeć się za nowym środkowym defensorem. Poszukiwania zakończyły się sukcesem na finiszu okna transferowego, bo do przedstawiciela LaLiga dołączył Federico Fernández.

33-latek przeszedł szczegółowe testy medyczne, a po nich transakcja została sformalizowana.

Wielokrotny reprezentant Argentyny trafia więc do Elche z Newcastle United w ramach wolnego transferu. Parafowany przez niego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku.

Feerico Fernández będzie rywalizował o miejsce w składzie z Diego Gonzálezem, Pedro Bigasem oraz Gonzalo Verdú.

Defensor to wychowanek Estudiantes, dla którego przenosiny do Elche to powrót na Półwysep Iberyjski. W rundzie wiosennej sezonu 2012/2013 był on bowiem związany z Getafe.

Jeśli chodzi o Newcastle United, to występował tam od sierpnia 2018 roku. Łącznie rozegrał dla tej drużyny 89 meczów, w których strzelił dwa gole oraz zanotował do tego cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy