Oficjalnie: Ferguson na dłużej w Birmingham
2013-07-24 16:01:17; Aktualizacja: 12 lat temu
Shane Ferguson, zawodnik Newcastle United spędzi kolejny sezon w Birmingham City. Oba kluby doszły do porozumienia w sprawie przedłużenia okresu wypożyczenia zawodnika.
Reprezentant Irlandii Północnej jest obecny przy St. Andrew już od lutego. W tym czasie wystąpił w 11 spotkaniach i dzięki dobrej grze, menedżer Lee Clark zdecydował się na renegocjowanie umowy wypożyczenia. Będzie ona obowiązywać jeszcze do końca sezonu 2013/2014.
„Jestem zachwycony, że Shane zostanie z nami na dłużej. Zrobił dla nas wiele dobrego w zeszłym sezonie i jestem pewien, że fani będą szczęśliwi z tego, że mamy go z powrotem.” – powiedział Lee Clark po zakończeniu długich negocjacji.
22-letni Ferguson może grać zarówno jako skrzydłowy jak i boczny obrońca. Swoją karierę rozpoczynał w Derry City, w którym występował do 2007 roku, aż zainteresowanie nim wyraziło Newcastle United. Ze „Srokami” początkowo podpisał kontrakt juniorski i przez 2 lata grał w zespołach młodzieżowych. W 2009 roku klub zaproponował mu profesjonalną umowę, od tamtego czasu wystąpił jednak w zaledwie 23 spotkaniach seniorskiej drużyny.

![Złoty But: Harry Kane odskakuje konkurentom [TOP 15]](img/photos/112947/170x113/harry-kane.jpg)



![Sceny na Santiago Bernabéu! Celta Vigo pokonuje Real Madryt [WIDEO]](img/photos/85572/170x113/celtavigo.jpg)
![Były gracz Radomiaka Radom z kapitalnym trafieniem w Bundeslidze [WIDEO]](img/photos/113399/170x113/vuskovic.jpg)


![Złoty But: Harry Kane odskakuje konkurentom [TOP 15]](img/photos/112947/90x60/harry-kane.jpg)



![Sceny na Santiago Bernabéu! Celta Vigo pokonuje Real Madryt [WIDEO]](img/photos/85572/90x60/celtavigo.jpg)
![Były gracz Radomiaka Radom z kapitalnym trafieniem w Bundeslidze [WIDEO]](img/photos/113399/90x60/vuskovic.jpg)





