OFICJALNIE: FIFA poinformowała o zwiększeniu liczby zawodników w kadrze na mundial

OFICJALNIE: FIFA poinformowała o zwiększeniu liczby zawodników w kadrze na mundial fot. Taljat David / Shutterstock.com
Damian Janiec
Damian Janiec
Źródło: FIFA

FIFA podjęła decyzję o zwiększeniu dozwolonej liczby zawodników w kadrach na Mistrzostwa Świata w Katarze. Limit wzrósł z 23 do 26 piłkarzy w kadrze meczowej.

Zmiana była zapowiadana od kilku miesięcy. Piłkarski świat domagał się wprowadzenia jej w życie po ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy, gdzie zwiększenie limitu zdało egzamin.

Podczas mundialu w Katarze, każda reprezentacja będzie mogła wystawić piętnastu piłkarzy na ławce rezerwowych. Dodatkowo sztab będzie mógł liczyć 11 osób, a jedna z nich musi być lekarzem zespołu.

Ponadto w szerokiej kadrze będzie mogło znaleźć się aż 55 zawodników, a nie 35, jak miało to miejsce podczas poprzednich turniejów.

Światowa federacja piłkarska poinformowała także, że ostatnia kolejka ligowa przed mundialem odbędzie się 13 listopada 2022 roku.

W oficjalnym komunikacie FIFA, czytamy, że zmiany wprowadzono z uwagi na „(…)potrzebę zachowania dodatkowej elastyczności ze względu na wyjątkowy czas Mistrzostw Świata w globalnym kalendarzu, a także szerszy kontekst destrukcyjnych skutków wywołanych pandemią COVID-19 na drużyny przed turniejami i w ich trakcie”.

Reprezentacja Polski zagra w grupie C z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską.

„Biało-czerwoni” rozpoczną zmagania w Katarze meczem z Meksykiem, 22 listopada.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy