OFICJALNIE: Filip Benković ponownie opuścił Leicester City. Latem 2018 roku kosztował 13 milionów funtów

OFICJALNIE: Filip Benković ponownie opuścił Leicester City. Latem 2018 roku kosztował 13 milionów funtów
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Leicester City | OH Leuven

Filip Benković na razie nie dostaje poważnej szansy w Leicester City. Kolejny etap swojej kariery spędzi w Belgii w OH Leuven.

Środkowy obrońca został sprowadzony do Anglii latem 2018 roku jako bardzo duży talent z Dinama Zagrzeb. Kosztował 13 milionów funtów i wydawało się, że droga do Premier League stoi przed nim otworem. Do tej pory jednak w niej nie zadebiutował, swoje jedyne występy w Leicester City zaliczając w Pucharze Anglii i Pucharze Ligi.

Chorwat, którego umowa wiąże do 30 czerwca 2023 roku, jest regularnie wypożyczany - na koncie ma już pobyt w Celticu, Bristol City i ostatnio w Cardiff City. W Walii nie dostawał jednak szans na boisku, więc strony wspólnie zdecydowały o rozwiązaniu umowy i powrocie piłkarza do Leicester. Tam długo miejsca nie zagrzał, bo pojawiły się oferty. Benkoviciem interesował się między innymi wspomniany Celtic, jednak wspólnie z działaczami „Lisów” zdecydował, że najwięcej sensu ma przeprowadzka do Belgii - OH Leuven i Leicester City łączy właściciel, czyli King Power.

23-latek w Leuven spotka legendę Leicester City, Andy'ego Kinga, a także kilku wypożyczonych z angielskiego klubu piłkarzy - Kamala Sowaha, Josha Eppiaha i Daniela Iversena.

OH Leuven walczy o udział w europejskich pucharach. Obecnie zajmuje czwartą pozycję w tabeli belgijskiej ligi z dziesięcioma punktami straty do liderującego Club Brugge.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Mateusz Wdowiak latem odejdzie z Cracovii. Wreszcie wróci do gry! [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Mateusz Wdowiak latem odejdzie z Cracovii. Wreszcie wróci do gry! [OFICJALNIE] Wielki powrót stał się faktem. OFICJALNIE: Sokratis w Grecji Wielki powrót stał się faktem. OFICJALNIE: Sokratis w Grecji Real Madryt ma problem z zebraniem środków na Mbappé. Hitowa wymiana obniży cenę Francuza?! Real Madryt ma problem z zebraniem środków na Mbappé. Hitowa wymiana obniży cenę Francuza?! Tottenham zmienił nastawienie. Rosną szanse na transfer Dele Allego Tottenham zmienił nastawienie. Rosną szanse na transfer Dele Allego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy