OFICJALNIE: Firma wycofuje się ze sponsorowania Santosu ze względu na Robinho. „Szanujemy kobiety, które korzystają z naszych produktów”

OFICJALNIE: Firma wycofuje się ze sponsorowania Santosu ze względu na Robinho. „Szanujemy kobiety, które korzystają z naszych produktów” fot. Santos
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Globo Esporte

Globo Esporte podaje, że firma Orthopride zdecydowała się zakończyć współpracę z Santosem po tym, jak do brazylijskiego klubu wrócił Robinho.

Kontrakt sponsorski łączył obie strony do lutego przyszłego roku. Działająca w branży ortodontycznej firma Orthopride zdecydowała się jednak zerwać umowę. Jak argumentuje - zrobiła to z szacunku do kobiet.

- Mamy ogromny szacunek dla historii Santosu. W tym momencie zdecydowaliśmy się jednak zakończyć kontrakt sponsorski. Naszymi odbiorcami są głównie kobiety i z szacunku dla osób, które korzystają z naszych produktów oraz usług, musieliśmy podjąć taką decyzję. Chcemy podkreślić, że nie byliśmy wcześniej poinformowani o powrocie Robinho do klubu. Dowiedzieliśmy się o wszystkim z prasy - powiedział Richard Adam, dyrektor operacyjny firmy.

Przypomnijmy, że w 2017 roku włoski sąd skazał Robinho na dziewięć lat więzienia za gwałt na 22-letniej wtedy kobiecie. Do incydentu miało dojść w 2013 roku. Brazylijczyk miał dopuścić się tego czynu z pięcioma innymi mężczyznami. Piłkarz błyskawicznie odwołał się od wyroku i zdaniem Globo Esporte ścieżka prawna wciąż nie jest zakończona. Dlatego 36-latek nie trafił za kratki. W dodatku Brazylia nie ma umowy ekstradycyjnej z Włochami.

Robinho, który wychował się w Santosie, podpisał z nim pięciomiesięczny kontrakt.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy