OFICJALNIE: Firma wycofuje się ze sponsorowania Santosu ze względu na Robinho. „Szanujemy kobiety, które korzystają z naszych produktów”

OFICJALNIE: Firma wycofuje się ze sponsorowania Santosu ze względu na Robinho. „Szanujemy kobiety, które korzystają z naszych produktów” fot. Santos
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Globo Esporte

Globo Esporte podaje, że firma Orthopride zdecydowała się zakończyć współpracę z Santosem po tym, jak do brazylijskiego klubu wrócił Robinho.

Kontrakt sponsorski łączył obie strony do lutego przyszłego roku. Działająca w branży ortodontycznej firma Orthopride zdecydowała się jednak zerwać umowę. Jak argumentuje - zrobiła to z szacunku do kobiet.

- Mamy ogromny szacunek dla historii Santosu. W tym momencie zdecydowaliśmy się jednak zakończyć kontrakt sponsorski. Naszymi odbiorcami są głównie kobiety i z szacunku dla osób, które korzystają z naszych produktów oraz usług, musieliśmy podjąć taką decyzję. Chcemy podkreślić, że nie byliśmy wcześniej poinformowani o powrocie Robinho do klubu. Dowiedzieliśmy się o wszystkim z prasy - powiedział Richard Adam, dyrektor operacyjny firmy.

Przypomnijmy, że w 2017 roku włoski sąd skazał Robinho na dziewięć lat więzienia za gwałt na 22-letniej wtedy kobiecie. Do incydentu miało dojść w 2013 roku. Brazylijczyk miał dopuścić się tego czynu z pięcioma innymi mężczyznami. Piłkarz błyskawicznie odwołał się od wyroku i zdaniem Globo Esporte ścieżka prawna wciąż nie jest zakończona. Dlatego 36-latek nie trafił za kratki. W dodatku Brazylia nie ma umowy ekstradycyjnej z Włochami.

Robinho, który wychował się w Santosie, podpisał z nim pięciomiesięczny kontrakt.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy