OFICJALNIE: Formalności dopięte. Lech sfinalizował drugi transfer!

OFICJALNIE: Formalności dopięte. Lech sfinalizował drugi transfer!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lech Poznań

Karlo Muhar został nowym zawodnikiem Lecha Poznań.

Defensywny pomocnik rozpoczął we wtorek obligatoryjne test przed podpisaniem umowy z „Kolejorzem” i w związku z tym, że nie wykazały one niczego niepokojącego, to obie strony przystąpił do finalizacji sprowadzenia 23-letniego zawodnika.

Chorwat przeniósł się do klubu z Poznania za nieujawnioną kwotę z Inter Zaprešić i związał się z nim kontraktem, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2023 roku.

- Karlo Muhar charakteryzuje się bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. W poprzednim sezonie był podstawowym zawodnikiem swojego zespołu i jako kapitan decydował o obliczu całej drużyny. Na boisku występuje jako defensywny pomocnik i wyróżnia się skuteczną grą w bezpośrednim kontakcie z przeciwnikiem oraz regulowaniem tempa gry swojego zespołu. Oprócz wypełniania zadań czysto defensywnych jest także aktywny w ofensywie. Posiada bardzo dobre uderzenie zza pola karnego - powiedział Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha.

Zawodnik urodzony w Zagrzebiu swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w niewielkim klubie oddalonym o kilka kilometrów od stolicy kraju - NK Velika Mlaka. Z tego zespołu dość szybko przeniósł się do bardziej znanego NK Lokomotiwa, gdzie został już wypatrzony przez wysłanników Dinama i ostatecznie przeniósł się do tej drużyny w lipcu 2014 roku.

Od tego czasu defensywny pomocnik był etatowym zawodnikiem rezerw tego zespołu, dla którego rozegrał ponad 70 spotkań.

Przed startem ostatniego sezonu postanowił skorzystać z propozycji Inter Zaprešić i nie może żałować tej decyzji, ponieważ pierwszy raz w swojej karierze dostąpił zaszczytu regularnych występów w najwyższej klasie rozgrywkowej, gdzie zanotował 34 występy i zdobył w nich dwa gole.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy