OFICJALNIE: Fortuna Düsseldorf zbiera pieniądze na wykup Kownackiego. Raman sprzedany do Schalke za rekordową kwotę

OFICJALNIE: Fortuna Düsseldorf zbiera pieniądze na wykup Kownackiego. Raman sprzedany do Schalke za rekordową kwotę
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bild | La Dernière Heure

To, o czym pisały niemieckie media przez ostatnie kilka tygodni, dziś wreszcie stało się faktem. Benito Raman zasilił barwy Schalke 04, a konto Fortuny Düsseldorf zostało zasilone o pokaźną sumę.

Po fali spekulacji na temat zarzucenia sieci przez „Czeladników” na belgijskiego skrzydłowego, milczenie postanowił przerwać sam zawodnik, który oświadczył: - Chcę grać w Schalke. 

Negocjacje pomiędzy oboma klubami trwały od kilku tygodni i choć początkowo „Flingeraner” żądali horrendalnych sum, ostatecznie porozumienie zostało wypracowane. Kwota transferu według „Bilda” wynosi około 13 milionów euro, a ponadto były pracodawca 24-latka ma otrzymać 10 procent od przyszłej transakcji z jego udziałem. 

Nieco inne informacje przedstawiło belgijskie „La Dernière Heure”. Zgodnie z nimi, prawonożny zawodnik miał początkowo kosztować ekipę z Gelsenkirchen „jedynie” 6,5 miliona euro, a dopiero w przyszłości, po osiągnięciu celów zapisanych w umowie, na konto Fortuny wpłynęłaby pozostała część kwoty.

Niezależnie od tego, kto ma rację, dla zespołu, w którym występuje Dawid Kownacki to rekord sprzedaży. Do tej pory bowiem najwięcej „skasowano” za Ihlasa Bebou, który kosztował Hannover 96 około pięciu milionów euro. 

Warto dodać, że odwrotnym kierunku powędrował Bernard Tekpetey, który został wypożyczony na dwa sezony z opcją wykupu za ponad dwa miliony euro.

Wracając do tematu Polaka, środkowy napastnik za rok zostanie pełnoprawnym zawodnikiem niemieckiej ekipy, która musi liczyć się z wydatkiem rzędu dziewięciu milionów euro. Na ten moment pewne jest jedno, Fortuna ma wystarczające środki do realizacji operacji z udziałem reprezentanta naszego kraju. 

Benito Raman w ubiegłej kampanii rozegrał 32 spotkania, strzelił 11 goli i zanotował pięć asyst. Z nowym zespołem Belg podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy David Babunski w Ekstraklasie?! David Babunski w Ekstraklasie?! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany! Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy