OFICJALNIE: Francja szykuje się do zawieszenia rozgrywek. Na razie mecz Racing Lens - Olympique Marsylia został przełożony

OFICJALNIE: Francja szykuje się do zawieszenia rozgrywek. Na razie mecz Racing Lens - Olympique Marsylia został przełożony
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RC Lens | FFF

Ligue de Football Professionnel poinformowało o przełożeniu zaplanowanego na piątek spotkania pomiędzy RC Lens a Olympique'em Marsylia. Ponadto krajowa federacja zdecydowała się zawieść wszystkie organizowane przez siebie rozgrywki. Te decyzje mają związek z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

Beniaminek Ligue 1 zmaga się od pewnego czasu z ogniskiem groźnej infekcji w swoich szeregach i dlatego nie przystąpił już do poprzedniego ligowego pojedynku przeciwko Nantes.

Teraz z tego samego względu nie weźmie udziału w piątkowym starciu z Olympique'em Marsylia zaplanowanym na godzinę 21:00.

Na chwilę obecną są to jedyne mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji, które zostały odwołane ze względu na wystąpienie dużej liczby zakażeń koronawirusem.

Jednocześnie nie wykluczamy, że wkrótce może nas czekać zawieszenie wszelakich zmagań piłkarskich rozgrywanych na terenie wspomnianego kraju.

Na przygotowania do podjęcia takiej decyzji wskazuje komunikat opublikowany przez Francuską Federację Piłkarską, która poinformowała, że do 1 grudnia zawiesza organizowane przez siebie rozgrywki od czwartej ligi w dół, Puchar Francji i turnieje juniorskie.

Pozostałe spotkania krajowe oraz międzynarodowe mają na razie odbywać się bez udziału publiczności zgodnie z obowiązującymi zasadami, ale w razie utrzymania się negatywnego trendu może dość do kolejnego pełnego lockdownu we francuskim futbolu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Wisła Kraków: Czas na decydujące rozmowy. Kandydat na trenera przyjeżdża do Polski Wisła Kraków: Czas na decydujące rozmowy. Kandydat na trenera przyjeżdża do Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy