OFICJALNIE: Frank de Boer zwolniony po... czternastu meczach

OFICJALNIE: Frank de Boer zwolniony po... czternastu meczach fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Al Jazira Club

Frank de Boer został pozbawiony funkcji trenera Al Jazira Club.

Były światowej klasy defensor udanie rozpoczął swoją przygodę z zawodem trenera od odnoszenia sukcesów w Ajaksie Amsterdam. W efekcie zapragnął po obfitującym w tytuły okresie spędzonym w macierzystym zespole spróbować sił na zagranicznych boiskach.

Na tym polu stracił jednak bardzo wiele z wyrobionej sobie marki, ponieważ bez oczekiwanych rezultatów zakończył swoje pobyty przede wszystkim w Interze Mediolan, Crystal Palace i reprezentacji Holandii z przerwą na względnie udany epizod w Atlancie United.

Dlatego Frank de Boer postanowił nieco dłużej odpocząć od futbolu po rozstaniu z kadrą i po dwóch latach przyglądania się futbolowi z boku zgodził na objęcie sterów nad Al Jazira Club w połowie 2023 roku.

53-latek wiązał spore nadzieje z ekipą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Niestety po dotychczas rozegranych meczach w tamtejszej ekstraklasie plasował się z nią w środku stawki z dużą dziesięciopunktową stratą do prowadzącego Al-Wasl.

Mimo to mógł jeszcze liczyć na zaufanie władz zespołu w obliczu kontynuowania walki o wygranie Pucharu Ligi. W pierwszym ćwierćfinałowym pojedynku jego ekipa wygrała z Al-Wahda, ale w rewanżu nie utrzymała korzystnego dla siebie rezultatu, tracąc szanse na awans do półfinału w końcowym fragmencie spotkania.

W tej sytuacji cierpliwość przedstawicieli Al Jazira Club do de Boera uległa wyczerpaniu i doprowadziła do przedwczesnego zakończenia współpracy pomiędzy stronami.

Holender poprowadził klub ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich w zaledwie czternastu pojedynkach, notując sześć zwycięstw, trzy remisy i pięć porażek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy