OFICJALNIE: Gary Hooper w A-League

OFICJALNIE: Gary Hooper w A-League
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Wellington Phoenix

Wellington Phoenix poinformowało o hitowym na warunki A-League transferze - sprowadzeniu Gary'ego Hoopera.

31-letni napastnik pozostawał ostatnie tygodnie bez klubu, gdyż latem Sheffield Wednesday nie przedłużyło z nim kontraktu. Teraz jednak okazuje się, że ma poprowadzić atak nowozelandzkiego rodzynka w australijskiej lidze.

Hooper urodził i wychowywał się w Anglii, jednak mógł reprezentować też Szkocję ze względu na dziadków. Był blisko powołań czy to do młodzieżówki, czy później seniorów, jednak na przeszkodzie stawały kontuzje lub ostateczne wybory selekcjonerów.

Atakujący w Szkocji spędził najlepsze sezony kariery. W latach 2010-2013 dla Celticu strzelił 82 bramki i zaliczył 30 asyst w 138 spotkaniach. W Anglii w barwach Sheffield też wiodło mu się w Championship nie najgorzej, bo zanotował 31 bramek i 12 asyst w 89 meczach.

Latem w Wellington doszło do dużych zmian kadrowych. Zespół opuścili ważni piłkarze, jak Filip Kurto czy Roy Krishna, a przyszedł między innymi Ulises Dávila. 28-letni ofensywny pomocnik rodem z Meksyku ostatnio grał w Indian Super League, ale przez wiele lat był piłkarzem Chelsea, w której jednak nawet nie zadebiutował, zwiedzając kolejne kluby na zasadzie wypożyczeń.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy