OFICJALNIE: Gervinho odsunięty od kadry Parmy

OFICJALNIE: Gervinho odsunięty od kadry Parmy fot. AC Parma
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Parma

Gervinho został bezterminowo odsunięty od pierwszego zespołu Parmy.

Iworyjczyk postanowił w końcówce zimowego okienka transferowego wymusić na władzach włoskiej drużyny umożliwienie mu przeprowadzki do Al-Sadd i z tego też powodu nie pojawiał się na treningach „Ducali” przez trzy dni.

Zachowanie piłkarza nie przypadło do gustu przedstawicielom klubu, ale mimo to ci prowadzili rozmowy z Katarczykami, które w dniu zamknięcia możliwości dokonywania transakcji między zespołami zakończyły się sukcesem.

Parma miała otrzymać pięć milionów euro z tytułu sprzedaży Gervinho i była gotowa dopiąć całą operację do końca po otrzymaniu stosownych dokumentów ze strony Al-Sadd.

Właściciele ekipy prowadzonej przez Xaviego nie zdążyli jednak w wyznaczonym terminie wysłać stosownych dokumentów i w efekcie transfer z udziałem Iworyjczyka nie doszedł do skutku, dlatego ten z podkulonym ogonem musiał wrócić do Włoch.

32-latek liczył się z tym, że zostanie ukarany za samowolne opuszczenie kilku treningów zespołu „Ducali”, ale z pewnością nie spodziewał się aż takiej drastycznej reakcji ze strony władz Parmy.

Beniaminek Serie A postanowił bezterminowo odsunąć go od kadry pierwszej drużyny z jednoczesnym rozpisaniem indywidualnego programu treningowego, z którego będzie skrupulatnie rozliczany.

Taka decyzja „Ducali” może oznaczać, że jeden z ich czołowych graczy nie pojawi się na boisku już w trwających rozgrywkach.

Gervinho rozegrał 18 spotkań w obecnym sezonie i strzelił w nich sześć bramek oraz zanotował trzy asysty.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Meunier krytycznie o kulisach rozstania z PSG. „Chciał, abym grał praktycznie za damo” Meunier krytycznie o kulisach rozstania z PSG. „Chciał, abym grał praktycznie za damo” OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w pierwszej rundzie kwalifikacji Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w pierwszej rundzie kwalifikacji Manchester City porozumiał się z Ferránem Torresem?! Manchester City porozumiał się z Ferránem Torresem?! OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy