OFICJALNIE: Gianluigi Buffon 2024

OFICJALNIE: Gianluigi Buffon 2024 fot. Parma FC
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Parma

Gianluigi Buffon nadal będzie reprezentował barwy Parmy. 44-latek podpisał nowy kontrakt.

Gianluigi Buffon to bezapelacyjnie legenda nie tylko włoskiego, ale również i światowego futbolu. W swojej karierze reprezentował on przede wszystkim barwy Juventusu, z którym sięgnął po wiele znaczących trofeów, ale też i Paris Saint-Germain.

Od lipca występuje on z kolei w barwach Parmy, czyli klubu, który wypromował go na szerokie wody krajowej piłki.

Pomimo tego, że zasłużony dla włoskiego futbolu klub spadł na zaplecze tamtejszej ekstraklasy, to Buffon i tak postanowił do niego dołączyć i rywalizuje z nim w Serie B.

Tam zresztą spisuje się bardzo dobrze, bo rozegrał dotychczas 23 mecze i w ośmiu z nich był w stanie zachować czyste konto. Na razie jednak na niewiele się to zdało, bo Parma jest dopiero trzynasta w tabeli i ma aż dziewięć punktów straty do miejsc barażowych.

Mimo to Gianluigi Buffon nie zamierza szukać nowych wyzwań. Co więcej, on postanowił parafować z „Gialloblu” nowy kontrakt, co obwieszczono światu w poniedziałkowe przedpołudnie.

Będzie on obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku, co jest równoznaczne z tym, że w momencie wygaśnięcia umowy, golkiper będzie miał 46 lat.

Celem, który stawia sobie 176-krotny reprezentant Włoch, jest niewątpliwie powrót ze swoim rodzimym zespołem na najwyższy szczebel rozgrywkowy na Półwyspie Apenińskim.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy