OFICJALNIE: Gianluigi Buffon 2024

OFICJALNIE: Gianluigi Buffon 2024 fot. Parma FC
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Parma

Gianluigi Buffon nadal będzie reprezentował barwy Parmy. 44-latek podpisał nowy kontrakt.

Gianluigi Buffon to bezapelacyjnie legenda nie tylko włoskiego, ale również i światowego futbolu. W swojej karierze reprezentował on przede wszystkim barwy Juventusu, z którym sięgnął po wiele znaczących trofeów, ale też i Paris Saint-Germain.

Od lipca występuje on z kolei w barwach Parmy, czyli klubu, który wypromował go na szerokie wody krajowej piłki.

Pomimo tego, że zasłużony dla włoskiego futbolu klub spadł na zaplecze tamtejszej ekstraklasy, to Buffon i tak postanowił do niego dołączyć i rywalizuje z nim w Serie B.

Tam zresztą spisuje się bardzo dobrze, bo rozegrał dotychczas 23 mecze i w ośmiu z nich był w stanie zachować czyste konto. Na razie jednak na niewiele się to zdało, bo Parma jest dopiero trzynasta w tabeli i ma aż dziewięć punktów straty do miejsc barażowych.

Mimo to Gianluigi Buffon nie zamierza szukać nowych wyzwań. Co więcej, on postanowił parafować z „Gialloblu” nowy kontrakt, co obwieszczono światu w poniedziałkowe przedpołudnie.

Będzie on obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku, co jest równoznaczne z tym, że w momencie wygaśnięcia umowy, golkiper będzie miał 46 lat.

Celem, który stawia sobie 176-krotny reprezentant Włoch, jest niewątpliwie powrót ze swoim rodzimym zespołem na najwyższy szczebel rozgrywkowy na Półwyspie Apenińskim.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?! Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy