OFICJALNIE: Giovanni Reyna podpisał nową umowę z Borussią Dortmund

OFICJALNIE: Giovanni Reyna podpisał nową umowę z Borussią Dortmund
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Borussia Dortmund

Borussia Dortmund poinformowała o podpisaniu nowego kontraktu z Giovannim Reyną.

18-latek, który przebojem przebił się do pierwszej drużyny BVB, od początku tego sezonu jest niezwykle ważną postacią w układance Luciena Favre. Z tego powodu od kilku tygodni prowadzone były z nim negocjacje w kwestii kontynuowania współpracy.

Porozumienie udało się osiągnąć jakiś tydzień temu, jednak z finalizacją trzeba było zaczekać do dziś. Niemiecki klub poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony, że definitywnie porozumiał się z ofensywnym pomocnikiem.

Tym samym Reyna złożył podpis pod kontraktem, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku. Na jego mocy może też liczyć na sowitą podwyżkę. W tej jego roczna gaża powinna wynosić blisko dwa i pół miliona euro.

- BVB to wielki klub, który może walczyć o tytuły i bierze udział we wszystkich ważnych rozgrywkach. Ważny był dla mnie też fakt, że stawia się tu na młodych piłkarzy. Wiele mnie tu nauczyli, ale zdaję sobie sprawę, że sporo przede mną. Nie mogę doczekać się dalszej współpracy - powiedział.

18-latek trafił do Dortmundu z akademii New York City latem zeszłego roku. W obecnych rozgrywkach zdołał zanotować 12 występów. Strzelił w tym czasie dwa gole i zanotował pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy