OFICJALNIE: Głośny „transfer” TVP Sport stał się faktem

2024-04-18 10:05:32; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Głośny „transfer” TVP Sport stał się faktem Fot. Maja Strzelczyk [YouTube]
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Jakub Polkowski [X]

Jakub Polkowski za pośrednictwem mediów społecznościowych potwierdził rozpoczęcie angażu w TVP Sport w roli dyrektora do spraw programowych.

Pierwszymi informacjami w sprawie „transferu” Jakuba Polkowskiego do TVP Sport podzielił się Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Polski dziennikarz rozgłośnił ten temat jeszcze na początku kwietnia.

- Będzie odpowiadał za redakcję i produkowane przez nią treści, przygotowanie transmisji najważniejszych wydarzeń sportowych czy rozwijanie oferty programowej anteny wspólnie z dyrektorem TVP Sport, Jakubem Kwiatkowskim - mogliśmy przeczytać na łamach portalu Meczyki.pl.

Jak się okazuje, słowa te znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, bowiem zostały one potwierdzone przez samego Polkowskiego, który informacją o zmianie pracodawcy pochwalił się za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Piłkarscy kibice „Polkosia” mogą kojarzyć choćby z kanału Foot Truck na platformie YouTube, którego regularnie rozwija wraz z Łukaszem Wiśniowskim. Format, który prezentują, skupia się głównie na wywiadach z piłkarzami oraz postaciami związanymi z piłką nożną.

Ostatnio pracował on również dla Canal+ Sport, którego szeregi zasilił w 2021 roku. Tam zajmował się między innymi rolą komentatora, reportera oraz gościa w przeróżnych emitowanych programach.

36-latek w przeszłości był również odpowiedzialny za tworzenie treści na kanale Łączy Nas Piłka dla Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dodatkowo nowy dyrektor do spraw programowych TVP Sport może pochwalić się publikacjami dla „Futbol News”, Weszlo.com, „Kopalni” oraz „Newonce Sport”.