OFICJALNIE: Gonçalo Inácio z nową umową. Przygotowania pod transfer latem 2024 roku?!
2023-08-17 18:55:50; Aktualizacja: 2 lata temu
Gonçalo Inácio podpisał nowy kontrakt ze Sportingiem CP, obowiązujący do końca czerwca 2027 roku.
Klauzula odstępnego, zawarta w umowie, wzrosła teraz z 45 do 60 milionów euro.
Lewonożny środkowy obrońca cieszy się sporym zainteresowaniem na rynku transferowym. Jest łączony między innymi z Liverpoolem, Manchesterem United, czy Newcastle United. Będzie to zatem szansa na jedną z najdroższych sprzedaży ze strony portugalskiego klubu.
21-letni Portugalczyk jest wychowankiem Sportingu CP, do którego trafił w 2012 roku. W pierwszym zespole zadebiutował w sezonie 2020/2021, który zwieńczył zdobyciem mistrzostwa Portugalii. Wygrał także krajowy superpuchar i dwukrotnie Puchar Ligi. W barwach klubu z Lizbony, mimo młodego wieku, rozegrał już 123 spotkania. Łącznie strzelił 11 goli i zanotował osiem asyst.Popularne
W 2023 roku wystąpił w dwóch meczach reprezentacji Portugalii w ramach eliminacji do EURO 2024. Zmierzył się wówczas z Liechtensteinem i Islandią, a w tym drugim spotkaniu zanotował asystę przy decydującym trafieniu Cristiano Ronaldo.
Wcześniej na przedłużenie kontraktów ze Sportingiem CP zdecydowali się dwaj skrzydłowi – Nuno Santos i Pedro Gonçalves.














![On szykuje się do odejścia z Pogoni Szczecin? Zmienił agencję menadżerską [OFICJALNIE]](img/photos/111041/170x113/tomasz-grzegorczyk.jpg)
![Zimowe czystki w Arce Gdynia. Trzech piłkarzy na wylocie [OFICJALNIE]](img/photos/110559/170x113/szymon-sobczak.jpg)






![On szykuje się do odejścia z Pogoni Szczecin? Zmienił agencję menadżerską [OFICJALNIE]](img/photos/111041/90x60/tomasz-grzegorczyk.jpg)
![Zimowe czystki w Arce Gdynia. Trzech piłkarzy na wylocie [OFICJALNIE]](img/photos/110559/90x60/szymon-sobczak.jpg)




