Kibice Lecha Poznań mają go dość. „W zimowym oknie transferowym trzeba go pożegnać”
2025-12-04 09:30:18; Aktualizacja: 14 minut temu
Timothy Ouma środowym starciu z Piastem Gliwice prezentował się na tyle słabo, że Niels Frederiksen ściągnął go z boiska już w 24. minucie. W sieci nie brakuje komentarzy, że zimą powinna zakończyć się przygoda Kenijczyka z Lechem Poznań.
W lipcu Lech Poznań wypożyczył ze Slavii Praga Timothy'ego Oumę i na papierze wyglądało to na ciekawy ruch, bo Czesi jeszcze kilka miesięcy temu płacili Elfsborgowi dwa miliony euro za reprezentanta Kenii. Pomocnik potrafił w barwach „Kolejorzu” rozgrywać mecze, w których prezentował naprawdę dobrze, ale jednocześnie szybko w Poznaniu przekonano się, dlaczego przez pół roku w stolicy Czech doczekał się on jedynie symbolicznego debiutu.
Ouma często spisuje się fatalnie i irytuje swoimi boiskowymi decyzjami. W środę, już drugi raz w tej kampanii, został on przez Nielsa Frederiksena zmieniony jeszcze w pierwszej połowie. Cieniem na jego przygodzie z „Kolejorzem” kładzie się jeszcze czerwona kartka obejrzana już w 55. minucie w meczu z Arką Gdynia.
Wśród sympatyków Lecha nie brakuje głosów, że przygoda Kenijczyka z klubem powinna wkrótce się zakończyć.Popularne
„Ale Oumę w okienku zimowym to trzeba jednak pożegnać i zastąpić kimś, kto nie wybiera sobie meczów do grania w piłkę nożną. Potencjał to on ma nawet na Premier League, ale głowę to w kenijskiej 2. lidze” - napisał na platformie X Karol Szumlicz.
Ale Oumę w okienku zimowym to trzeba jednak pożegnać i zastąpić kimś, kto nie wybiera sobie meczów do grania w piłkę nożną.
— Karol Szumlicz (@karolszumlicz) December 3, 2025
Potencjał to on ma nawet na Premier League, ale głowę to w kenijskiej 2. lidze.
„Ouma moim zdaniem może być odpalony już zimą. Niepojęte, że w jednej rundzie można zejść dwa razy za kare w pierwszej połowie. Nieprzytomny, bezmyślny i chaotyczny. Ktoś taki nie może być podstawowym piłkarzem Lecha. Szkoda czasu na ogrywanie dla Slavii nieogarniętego gościa” - tak z kolei brzmi wpis użytkownika o nicku Domas.
Ouma moim zdaniem może być odpalony już zimą. Niepojęte, że w jednej rundzie można zejść dwa razy za kare w pierwszej połowie. Nieprzytomny, bezmyślny i chaotyczny. Ktoś taki nie może być podstawowym piłkarzem Lecha. Szkoda czasu na ogrywanie dla Slavii nieogarniętego gościa.
— Domas (@DomasLp) December 3, 2025










![Rodzynek z Karaibów stawi czoła ekipie Ligue 1. Poznaliśmy pary 1/32 finału Pucharu Francji [OFICJALNIE]](img/photos/95384/170x113/francja.jpg)










![Narodowy skandal. Piłkarz Radomiaka Radom bez powołania na wielki turniej [OFICJALNIE]](img/photos/113086/90x60/capita-capemba-radomiak-jeremy-blasco-radomiak-ibrahima-camara-radomiak-jan-grzesik-radomiak.jpg)


![Marzenia nie znają granic. 15-latek podbił internet transmisją finału Copa Libertadores [WIDEO]](img/photos/113272/90x60/fefe.jpg)



![Narodowy skandal. Piłkarz Radomiaka Radom bez powołania na wielki turniej [OFICJALNIE]](img/photos/113086/170x113/capita-capemba-radomiak-jeremy-blasco-radomiak-ibrahima-camara-radomiak-jan-grzesik-radomiak.jpg)



