OFICJALNIE: Górnik Zabrze wchodzi w nowy etap. Zmiany w zarządzie

2024-05-23 11:33:03; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Górnik Zabrze wchodzi w nowy etap. Zmiany w zarządzie
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Górnik Zabrze

Bartłomiej Gabryś został powołany na nowego członka zarządu Górnika Zabrze. Jednocześnie ze struktur ekstraklasowego klubu zostali wykluczeni Tomasz Masoń i Małgorzata Miller-Gogolińska.

Zespół z górnej połówki ligowej tabeli musiał sobie przez znaczącą część sezonu radzić bez prezesa i dyrektora sportowego. Wynikało to z chaosu powstałego w wyniku braku podejmowania odpowiednich działań przez miasto w celu poprawienia kondycji finansowej klubu poprzez zbycie się większościowego pakietu akcji.

W efekcie w pewnym momencie rozgrywek piłkarze przestali otrzymywać należne im pensje, co doprowadziło do ich strajku. Tę sytuację udało się w porę unormować. Następnie przyśpieszyło to działania zmierzające do sprzedaży drużyny.

Pomimo zapewnień nie udało się całej sprawy dopiąć przed wyborami samorządowymi. W konsekwencji Małgorzata Mańka-Szulik uznała w drugiej turze wyższość Agnieszki Rupniewskiej.

Ta w trakcie kampanii zapowiadała uzdrowienie Górnika Zabrze i odcięcie go od politycznych wpływów po zapoznaniu się z panującymi w nim warunkach. Pomóc w tym ma Bartłomiej Gabryś powołany na nowego członka zarządu.

Obecnie tworzy go samodzielnie, ponieważ włączenie go do tego ciała spotkało się z jednoczesnym odwołaniem z niego Tomasza Masonia i Małgorzaty Miller-Gogolińskiej, którzy nie cieszyli się uznaniem w oczach kibiców.