OFICJALNIE: Griezmann już zdecydował. Czas na nowe!

OFICJALNIE: Griezmann już zdecydował. Czas na nowe! fot.
Paweł Machitko
Źródło: Atletico Madryt

Potwierdziły się doniesienia dziennika „Marca”. Atlético Madryt wystosowało komunikat, potwierdzając odejście Antoine'a Griezmanna.

28-letni Francuz najprawdopodobniej wkrótce zostanie zawodnikiem Barcelony, która wpłaci 120 milionów euro klauzuli wykupu, obowiązującej od pierwszego lipca. Sam zawodnik ma podpisać umowę do 30 czerwca 2024 roku. Obecnie dogrywane są ostatnie szczegóły transakcji.

20% powyższej kwoty, więc 24 miliony euro, powędruje do Realu Sociedad, który zapewnił to sobie w umowie z madrytczykami, gdy sprzedawał piłkarza pięć lat temu.

- Minęło pięć niesamowitych lat. Dziękuję bardzo za wszystko, mam was wszystkich w sercu - powiedział Griezmann w pożegnalnym wideo.

Griezmann w barwach Atlético strzelił 133 bramki i zaliczył 50 asyst. Z zespołem pożegna się meczem w Walencji, gdzie rywalem w ostatniej kolejce sezonu 2018/2019 będzie Levante.

Madrytczycy domagali się we wtorek spotkania z zawodnikiem i podania przez niego ostatecznej decyzji na temat jego przyszłości, by uniknąć niepewnej sytuacji sprzed roku i dać sobie czas na znalezienie następcy gwiazdy drużyny.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy