OFICJALNIE: Han Kwang-song w Juventusie

OFICJALNIE: Han Kwang-song w Juventusie
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Lega Serie A

Juventus FC pozyskał pochodzącego z Korei Północnej Hana Kwang-songa.

Na sam koniec okna Juventus dokonał ciekawej transakcji, pozyskując reprezentanta Korei Północnej, Hana Kwang-songa. „Bianconeri” interesowali się nim już od dłuższego czasu, a pierwsze wieści o chęci jego sprowadzenia pojawiały się już w 2017 roku, czyli mniej więcej od czasu debiutu zawodnika w Serie A. Już rok później agent napastnika potwierdził, że mistrzowie Włoch obserwują gracza i prowadzą w jego sprawie konkretne negocjacje. Jak jednak widać, transfer został odłożony w czasie o kolejny sezon.

Teraz transakcja została sfinalizowana, czego potwierdzenie można znaleźć na stronie Lega Serie A. Władze ligi poinformowały, że kluby złożyły odpowiednie dokumenty i Koreańczyk będzie miał szansę przebijać się do ekipy Juventusu. Na razie będzie grał w zespole rezerw na zasadzie wypożyczenia, ale „Bianconeri” zapewnili sobie prawo do wykupu gracza, lecz nie wiadomo za jaką kwotę.

20-latek urodził się w Pjongjangu, a do Włoch trafił w 2015 roku. Początkowo Cagliari szkoliło go w swojej akademii, ale w 2017 roku pozwoliło mu zadebiutować w rozgrywkach Serie A. Tym samym Han Kwang-song stał się pierwszym piłkarze z Korei Północnej, który może zagrać w lidze włoskiej.

Później zawodnik rozegrał jeszcze kilka spotkań, co skłoniło Sardyńczyków do wypożyczenia go do Perugii, gdzie miał otrzymać więcej szans na grę. Koreańczyk radził sobie tam na tyle dobrze, że Juventus postanowił zapewnić sobie do niego prawa. Teraz czego go dalszy rozwój w Turynie.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy